Uczniowie klas IV - VII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych "Świadomych swoich wyborów, a presja otoczenia".
Na zajęciach dzieci uczyły się świadomego podejmowania decyzji, obrony własnego zdania bez ulegania presji kolegów i koleżanek.
Uczniowie klas IV - VII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych "Świadomych swoich wyborów, a presja otoczenia".
Na zajęciach dzieci uczyły się świadomego podejmowania decyzji, obrony własnego zdania bez ulegania presji kolegów i koleżanek.
Samorząd Uczniowski wyłonił laureatów konkursu plastycznego na baśniową postać. Przewodniczący wszystkich klas w szkole wybrali prace Aleksandry Kozak, Martyny Orszulak i Zuzanny Galickiej.
Święto Niepodległości jest dla nas, Polaków, wyjątkowym dniem. Uświadamiamy sobie jaką burzliwą historię ma nasza ojczyzna i wspominamy tych co poświęcili dla niej swoje życie.
Piątek był dniem uroczystym w szkole. Z okazji Święta Niepodległości klasa VI wraz z wychowawczynią przygotowała apel, na którym przedstawiła krótką historię odzyskania niepodległości w 1918r. Szkolny chór zaśpiewał najbardziej znane pieśni patriotyczne, a na koniec zaprezentowali się uczniowie klasy V, którzy reprezentowali szkołę w Przeglądzie Pieśni Partiotycznych w Centrum Kultury w Chojnie, gdzie otrzymali wyróżnienie. Byli to: Zuzanna Galicka, Julita Mielcarek i Ignacy Bednarz.
Z ramach zajęć technicznych uczniowie klasy V zdobywali umiejętności posługiwania się … igłą i nitką. I chociaż zadanie wydaje się banalne, to jego wykonanie już takie nie było. Umiejętność ręcznego szycia okazała się nie lada wyczynem, ale też spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Ta, dla wielu dorosłych, zwyczajna czynność okazała się dla uczniów ciekawym wyzwaniem i z dużym entuzjazmem kształcili swoje umiejętności. A zadowolenie i efekty ich pracy można było zauważyć nie tylko prezentując ich wytwory twórcze ale i na uśmiechniętych i zadowolonych twarzach.
„Stres- jak sobie radzić?” – na to pytanie jest wiele odpowiedzi i każdy powinien znaleźć swoją . O tym jak jest to ważne nie trzeba nikogo przekonywać. Trudno jest pozbyć się stresu raz na zawsze ale można nad nim zapanować. Jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Można jednak jego występowanie przewidzieć, zminimalizować a nawet nauczyć się go wykorzystywać w pozytywny sposób. Jak trudna to sztuka nie trzeba nikogo przekonywać, ale należy na ten temat rozmawiać, dlatego też uczniowie naszej szkoły w Nawodnej i Filii w Lisim Polu 7 listopada 2017 r. uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych poświęconych tej tematyce. Zakres warsztatów był dostosowany dla trzech grup wiekowych. Uczniowie opowiadali czym jest dal nich stres, jak się objawia. Określil sytuacje dla nich stresujące oraz ich przyczyny. Poznali niektóre techniki radzenia sobie ze stresem. wymieniali się własnymi doświadczeniami. Efektem warsztatów było wyszukanie sposobów radzenia sobie ze stresem. Zmiana sposobu myślenia pomaga walczyć ze stresem. Uczniowie wypracowani skrypt na stres: Staraj się zawsze myśleć pozytywnie! Proś o pomoc! Nie bój się mówić o swoich uczuciach!
W poniedziałek, młodsi uczniowie mieli okazję "spotkać się" ze znanymi im postaciami z różnych bajek.Spotkanie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada na 5 listopada. Spośród wielu bajkowych postaci pojawili się m.in.: Pinokio, Elza, Bonifacy, Kot w butach, strażak Sam.
Uczniowie klasy II i III przygotowali krótką inscenizację o czterech żywiołach. Każdy mógł się wykazać wiedzą na temat bajkowych bohaterów, a pod koniec tygodnia zostanie rozstrzgnięty konkurs plastyczny na bajkowego bohatera.
W ubiegłym tygodni uczniowie naszej szkłoły oraz szkoły w Grzybnie wzięli udział w nietypowym przedsięwzięciu. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie obu szkół podjęli rywalizację w programowaniu na czas.
Każda ze szkół wystawiła po dwie drużyny, które miały za zadanie napisać kody do dwudziestu prostych programów. Wyniki rywalizacji były na bieżąco wyświetlane na tablicach multimedialnych w obu szkołach jednocześnie. Uczniowie przygotowując się do współzawodnictwa, uczestniczyli w zdalnym kursie programowania zamieszczonym na platformie code.org, realizowanym na zajęciach informatyki.
Celem współzawodnictwa nie było wyłonienie zwycięzcy, ale wprowadzenie uczniów w podstawy programowania, poprzez zabawę i łatwe do zrozumienia narzędzia, gdyż zagadnienia nauki programowania, stają się z roku na rok coraz istotniejsze w procesie edukacji dzieci ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne. Przyczyniają się również do rozwijania umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Kolejnym celem konkursu, było pokazanie nowych możliwości zdalnego współzawodnictwa pomiędzy szkołami, jakie dają platformy edukacyjne.
Całą impreza była częścią projektu „Code Week Polska”, nad którą honorowy patronat objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a partnerem jest firma Microsoft.
Obydwie szkoły oraz uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Kodowania. Opiekunami oraz organizatorami całej imprezy byli nauczyciele informatyki w obu szkołach.
14 października w całej Polsce obchodzony jest DZIEŃ NAUCZYCIELA. Jest to nazwa potoczna i określa święto oświaty i szkolnictwa wyższego czyli DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, które zostało ustanowione 27.10.1972 roku.
Dzień nauczyciela jest obchodzony w szkołach i na uczelniach, co ciekawe, na całym świecie. Stanowi okazję do chwili zastanowienie się nad tym niełatwym zawodem. Jest też okazją do nagradzania wyróżniających się pracowników szkół oraz nauczycieli.
W tym dniu uczniowie klasy IV przygotowali inscenizację słowno- muzyczną. Na koniec wręczyli wszystkim pracownikom i nauczycielom słodką niespodziankę.
"Magiczny kapelusz" to spektakl profilaktyczny przygotowany przez Grupę T z Torunia, który mogli obejrzeć nasi uczniowie.Tematyką przedstawienia jest tolerancja, szacunek, akceptacja odmienności. Wartości te są nieustająco niezmiernie ważne w procesie wychowania dzieci i młodzieży.
Bohaterem przedstawienia jest słoń Tadeusz, który nie radzi sobie z akceptacją samego siebie, pomimo tego, że ma dobre serce i zawsze jest chętny do pomocy innym. Pragnie on zmienić swój wygląd za pomocą magicznego kapelusza, który jest również pożądany przez podstępną, zapatrzoną w siebie i wyśmiewającą inne zwierzęta, mrówkę Helenkę. Mrówka zdobywa kapelusz, który zmienia ją w potwora, co jest karą za krzywdzenie innych. Następnie Helenka wpada w tarapaty, z których ratuje ją słoń Tadeusz. Od tej pory Tadeusz zostaje doceniony i wzmacnia się jego poczucie wartości.
Przedstawienie bardzo przypadło do gustu uczniom młodszym jak i starszym.
Uczniowie wzięli udział w kampanii edukacyjno- informatycznej zorganizowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dla użytkowników usług telekomunikacyjnych pod nazwą: Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową. Kampania skierowana jest do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce.
W szkole odbyły się dwa spotkania dla dwóch grup wiekowych: 6-9lat (klasy 0-IV) i 10-13 (klasy V-VII). Podczas spotkań z uczniami pracownicy UKE zaprezentowali filmy edukacyjno-informacyjne przygotowanena potrzeby akcji. W przystępny i ciekawy sposób wyjaśnili czym jest bezpieczeństwo w Internecie, jak unikać zagrożeń i odpowiedzialnie korzystać z możliwości, oferowanych przez nowoczesną telekomunikację.
Tematyka kampanii jest zgodna z zagadnieniami programu wychowawczo-profilaktycznego realizowanego w szkole, a spotkania były ciekawą formą jego realizacji.
Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające udział w spotkaniu i małe niespodzianki.
29 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedziła je kampania wyborcza podczas której każdy kandydat miał możliwość zaprezentowania swoich planów. Uczniowie oddawali swoje głosy pod okiem komisji złożonej w przewodniczących klas IV-VII.
Po podliczeniu wszystkich głosów w skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 weszli:
klasa III:
Agata Kasica
Kacper Klimczak
Kamil Czubik
klasa IV:
Antonina Łętowska
Jakub Opaliński
Wanesa Popławska
klasa V:
Martyna Żywczak
Martyna Kroczek
Emilia Mucha
klasa VI:
Wiktoria Kucharczyk
Oliwia Juzyszyn
Aleksandra Grabowska
klasaVII:
Weronika Padoł
Kamil Bielak
Na opiekuna samorządu uczniowie zaproponowali p. Agnieszkę Łętowską.
Jak ważna jest kultura na co dzień nie trzeba dużo mówić ani pisać. Miłe słowa, uprzejmość, uśmiech, życzliwość są integralną częścią dobrego wychowania.
Z okazji Dnia Chłopca dziewczęta wybrały najbardziej kulturalnych i uprzejmych chłopców w szkole. Wśród licznego grona znaleźli się: Jakub Opaliński, Adam Kabziński, Piotr Koszuliński, Dawid Gil, Kamil Czubik, Kacper Klimczak, Dawid Klepajczuk, AdamKubiak, Michał Kubiak.
Każdy chłopiec otrzymał w tym dniu słodką niespodziankę.
Początek roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęliśmy od wyjazdu na " Zieloną Szkołę" do Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Grupa I- klasy: V, VI, VII wyjechała w poniedziałek tuz po rozpoczęciu roku szkolnego. Uczniowie pod opieką wychowawców p. E. Bory, p. B. Maślanik, p, A. Pasternak spędzili bardzo przyjemnie pierwsze dni nowego roku szkolnego. Miejskie podchody, wyjście na basen, dyskoteka, ognisko, to niektóre z atrakcji.
Grupa II - klasy: III i IV wraz w wychowawczyniami: p. B. Ziemecka i p. A. Łętowską wyjechała w środę. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Myślibórz. Wzięli udział w zajęciach sportowych i dyskotece. Drugiego dnia odwiedzili Bibliotekę Miejską, gdzie poznali histoię Myśliborza i lokalne legendy, między innymi o powstaniu kalpicy św. Gertrudy, górze karzełków, diabelskim głazie, jeziorze mysliborskim. Po powrocie do ośrodka wykonali ilustracje do wybranej przez siebie legendy. Popołudniowe zajęcia sportowe odbyły się na basenie, a dzień zakończył się ogniskiem.
|
W tradycję szkoły wpisał się Dzień Warzyw i Owoców obchodzony w ostatnim dniu nauki w danym roku szkolnym. Organizowany jest w ramach promocji zdrowego sposobu odżywiania się, kształtowania wśród uczniów odpowiednich nawyków żywieniowych. Dla urozmaicenia imprezy, każdego roku określana jest inna tematyka tego wyjątkowego dnia. W tym roku zadaniem uczniów było stworzenie warzywno-owocowego zoo. Dzieci tworzyli:
0- PIECZONE MYSZKI
I-II- JABŁKOWE BIEDRONKI
III – WINOGRONOWE JEŻYKI
IV- KALAFIOROWO – BROKUŁOWE BARANKI
V- OWOCOWE KROKODYLE
VI-SAŁATKOWE JEŻYKI I INNE ZWIERZĄTKA
Uczniowie każdej klasy samodzielnie (pod kierunkiem nauczycieli i rodziców) przygotowywali potrawy, a następnie odbyła się wspólna degustacja podczas której każdy mógł spróbować czegoś dobrego.
https://czyta
" Jak nie czytam, jak czytam" - 1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawodnej już po raz drugi wzięli udział w ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie zorganizowanym przez miesięcznik: " Biblioteka w szkole".
W tym dniu uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali - każdy to, na co ma ochotę.
Akcja ta cieszyła się w zeszłym roku wielkim powodzeniem, dlatego postanowiono ją powtórzyć..Równo o 10.00, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawodnej i Szkoły Filialnej w Lisim Polu rozpoczęli czytanie swoich ulubionych książek, które przynieśli z domu. Pojawiły się książki „pokoleniowe” zaczytane przez niejednego członka rodziny, jak i najnowsze- e-booki. W imprezie wzięli udział rodzice z młodszymi pociechami, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły. Pojawili się również absolwenci szkoły, którzy czytali książki młodszemu rodzeństwu.
Uczniowie wysłuchali wierszy i opowiadań Agnieszki Frączek z książek ofiarowanych uczniom po spotkaniu autorskim, które odbyło się w szkole. W klasie 0 książki czytali rodzice i zdolni najmłodsi uczniowie, którzy opanowali już umiejętnośc czytania.
Następnie przeszła kolej na twórczość artystyczną: rysunki, ilustracje do przeczytanych książek, zagadki i konkursy.
Na stronie miesięcznika " Biblioteka wszkole" można obejrzeć sprawozdanie.
my.org/sprawozdanie-4231-2017-szkola-podstawowa-im-wspolnej-europy
Ostatnie dni w szkole wcale nie muszą być nudne, trzeba tylko znaleźć na nie odpowiedni sposób. Warto wykorzystać sprzyjającą pogodę i chęć przeżycia czegoś innego niż zajęcia w ławkach. Tak też zrobili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej i już siódmy raz udali się na szkolną pielgrzymkę pod pomnik św. Jana Pawła II w Lisim Polu. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z księdzem proboszczem, rodzicami i młodszym rodzeństwem, którzy towarzyszyli uczniom w obie strony. Ze śpiewem na ustach, modlitwą, żartami i dobrym humorem uczniowie podziękowali za mijający rok szkolny.
29 maja 2017r., dzięki Bibliotece Miejskiej w Chojnie, nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Agnieszką Frączek- językoznawcą, germanistką i leksykografem, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci.
Pani Agnieszka w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Struś na cisie i inne fisie).
W trakcie spotkania p. Frączek czytała i recytowała swoje wiersze, mówiła o etapach powstawania wierszy i opowiadała zabawne anegdoty związane z ich tworzeniem. Spotkanie było również ciekawą lekcją języka polskiego dotyczącą poprawności językowej i błędach jakie popełniamy w codziennej komunikacji. Na zakończenie p. Agnieszka odpowiadała na pytania uczniów i podpisywała swoje książki.
Dziękujemy Pracownikom Biblioteki Miejskiej w Chojnie za zorganizowanie spotkania, z nadzieją na dalszą owocną współpracę.
Powered by aSc EduPage