• Andrzejki.

          • Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wróżby i zabawę taneczną. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Wspólna zabawa minęła wszystkim miło i bardzo szybko. Uczniowie mogli się przekonać, że tradycyjne Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której u nas w szkole nie zabrakło.

          • Konkurs recytatorski ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

          • 30 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych. W skład komisji konkursowej weszli: leśniczy p.Bartosz Charęza, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego i p. dyrektor -Ewa Zatorska. W każdej klasie wyłoniono zwycięzców:
            -klasa I: Zofia Zawalska- I miejsce, Joanna Hrycaj -II miejsce, Kacper Kucharski -III miejsce
            -klasa II: Zofia Tęcza -I miejsce, Maria Kazimierczak -II miejsce, Amelia Nowaczyk -III miejsce
            -klasa III: Marcel Kozak -I miejsce, Maria Witko- II miejsce, Karol Kasica -III miejsce Wyróżnienia otrzymali: Zofia Juzyszyn, Jakub Malec, Bartosz Jasiński, Karolina Janiak, Filip Gręda, Hanna Gutowska, Maria Wiśniewska i Lena Bławat
            .

            Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Chojna.Serdecznie dziękujemy.

          • Dzień Pluszowego Misia.

          • 25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły zw swoim "pluszowym" kolegą, które towarzyszył im przez cały dzień.

          • "Dziady cz. 2" według klasy 7.

          • "Dziady część II” Adama Mickiewicza to utwór, który opisuje pogański obrzęd ludowy związany z przywoływaniem dusz zmarłych. W trakcie tej uroczystości żywi pomagają umarłym w odzyskaniu spokoju ducha, zaś zmarli udzielają żyjącym przestróg i nauk moralnych. Uczniowie klasy 7 przygotowali projekt – klasową inscenizację fragmentów dramatu.
            Cała klasa była zaangażowana w wykonanie scenografii, dobór rekwizytów, kostiumów, podział ról, a Rafał przygotował scenariusz adaptacji. Prapremiera adaptacji odbyła się w klasie, po której uczniowie udoskonalili elementy inscenizacji i wystąpili przed młodszymi koleżankami i kolegami.
            Występ okazał się sukcesem uczniów klasy 7. Siódmoklasiści przekonali się, że lektury wcale nie muszą być nudne, a zdobywanie wiedzy może sprawiać radości.

          • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt w Widuchowej.

          • W dniu 21.11.2023r. uczennice z klas IV-VI wzięły udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Dziewcząt w Widuchowej. Nasza szkołę reprezentowały: Wiktoria Gmyz, Daniela Gil, Alicja Krzyżanowska, Julia Knop, Jagoda Dylewska, Sara Krynicka, Zuzanna Perekietka. Dziewczęta rywalizowały ze szkołami z SP 3 Gryfino, Widuchowa oraz Mieszkowice. Nasze zawodniczki zajęły 4 miejsce.

          • „Magiczny globus”- film edukacyjny o porach roku, Słońcu i Ziemi.

          • 16 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły, uczniowie z kl. 0-VII uczestniczyli w pokazach niezwykłego filmu pt. „Magiczny globus”. Jest to pełnometrażowa i animowana fabuła, wyprodukowana w technologii fulldome 8K, przeznaczona na ekrany sferyczne. W kinach sferycznych stosuje się system lustra sferycznego, które rozprasza obraz z projektora i „rzuca” na całą powierzchnię kopuły. Film opowiadał o porach roku, Słońcu, Ziemi. Uczniowie oglądali go na leżąco wewnątrz kopuły, a dzięki zastosowanym technologiom czuli się jakby wyświetlany obraz otaczał ich dookoła. Mogli podziwiać efekty 2D i 3D. Warto poszerzać swoją wiedzę w każdy możliwy sposób – nie tylko podręcznikowo…

             

          • Sukces dziewcząt.

          • W dniu 14.11.2023r. dziewczęta z klas IV-VI wzięły udział w Turnieju Unihokeja w Trzcińsku - Zdrój. Nasza szkołę reprezentowały: Wiktoria Gmyz, Daniela Gil, Alicja Krzyżanowska, Julia Knop, Lena Mazurkiewicz, Jagoda Dylewska, Sara Krynicka, Zuzanna Perekietka. Dziewczęta rywalizowały ze szkołami z Bań, Swobnicy, Góralic oraz Trzcińska. Każdy mecz trwał 2x6 minut systemem każdy z każdym. Nasze zawodniczki wywalczyły 1 miejsce i tym samym dostałyśmy się do igrzysk na szczeblu powiatowym. Na boisku pokazały ducha walki do samego końca, były zaangażowane oraz skuteczne.

             

             

          • "Śpiewamy dla Niepodległej" .

          • Uczennice klasy 4, Diana Rakowska, Wiktoria Nazaruk i Sara Krynicka brały udział Wojewódzkim przeglądzie pieśni patriotycznych "Śpiewamy dla Niepodległej" w Centrum Kultury w Chojnie.

            Sara Krynicka otrzymała tytuł laureata konkursu. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom, wielkie gratulacje.

          • VI Gminny Konkurs Recytatorski "Dzieci Niepodległej".

          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie zorganizowała VI gminny konkurs recytatorski dla dzieci z klas 0-3 pod znamienną nazwą „Dzieci Niepodległej”. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Gminy Chojna Barbara Rawecka.

            Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Remis- kl. 0, Zofia Zalewska- kl. I,Zofia Tęcza- kl. II, Karol Kasica- kl. III.
            W kategorii pierwszej -klasa 0, II miejsce zajął Nikodem Remis, a Zofia Tęcza III miejsce w kategorii klasa II. Gratulujemy.

          • PODSUMOWANIE AKCJI KASZTANOBRANIA 2023/24

          • Łącznie udało nam się zebrać 1500 kg kasztanów.
            Chcielibyśmy wyróżnić 3 osoby, które uzbierały największą ilość kasztanów. Jest to:
            -Olivier Kabat z klasy IV -550 kg
            -Agatka Hrycaj z klasy 0 228kg
            -Gabrysia Hrycaj z klasy II 198 kg
            Wyróżnione osoby otrzymują nagrodę w formie vouchera na darmowe wejście do "Magicznego Globusa", który już w czwartek odwiedzi naszą szkołę.
            Najwięcej kasztanów w kategorii klas uzbierała ł klasa IV -łącznie 675 kg- nagrodą dla klasy są kasztanki ;)
            Samorząd Uczniowski bardzo dziękuję za zaangażowanie i zaprasza do wzięcia udziału w akcji za rok.

          • Wyniki #BieguFairPlayPKOl2023.

          • W III edycji #BieguFairPlayPKOl wzięło udział 709 szkół, przysłano 411 relacji z biegu. Każda była wyjątkowa, a wybór Kapituły bardzo trudny. Jednak znamy już wyniki.

            Ogłoszono wyniki konkursu na najlepszą relację #BieguFairPlayPKOl 2023, organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. W inicjatywie z okazji Światowego Dnia Fair Play, wzięło udział ponad 700 szkół z całego kraju, a uczestnicy okazali ogromne zaangażowanie, radość z ruchu i ducha fair play. Wydarzenie miało na celu promowanie wartości olimpijskich oraz kształtowanie postaw uczestników, które są fundamentem ruchu olimpijskiego. Kapituła powołana przez Polski Komitet Olimpijski, Klub Fair Play PKOl oraz KINDER Joy of moving, wyłoniła 10 szkół, których relacja z przebiegu inicjatywy była interesująca, pokazała zaangażowanie i integrację społeczności szkolnej oraz kreatywność uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku.
            Pięć pierwszych zostaje nagrodzonych sześciodniowym obozem sportowym w jednym z Centralnych Ośrodków Sportowych w Polsce. Następne pięć organizatorzy odwiedzą wraz z Olimpijką/ Olimpijczykiem. Wśród nich jest nasza szkoła.

            1.           Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej

            2.           Szkoła Podstawowa nr 42 w Warszawie 

            3.           Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie

            4.           Liceum Ogólnokształcące Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej w Lipinach

            5.           Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

            Wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenia do Biegu Fair Play PKOl otrzymały pałeczkę sztafetową, która ma przypominać o najmłodszym o wartości współpracy zespołowej w duchu fair play! 

             

      • Kontakty

        • 91-414- 72- 47
        • Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy Nawodna 93 74-500 Chojna Poland
        • Ewa Zatorska
        • Kuratorium Oświaty w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 4 70-502 Szczecin tel.91-442--75-00 e-mail: kuratorium@ kuratorium.szczecin.pl
        • Gmina Chojna Administracja Szkół i Infrastruktury Społecznej ul. Jagiellońska 12 74-500 Chojna tel. 91-414-30-32
        • Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy
        • Adresy e-mail nauczycieli znajdują się w zakładce Uczniowie i rodzice
      • Logowanie