• Gminne eliminacje w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym.

• W sali posiedzeń Rady Miejskiej odbyły się gminne eliminacje w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Wybranie zwycięskich prac wiązało się z trudnym zadaniem, jednak komisja musiała wybrać uczestników, którzy zaprezentują się w kolejnym etapie.

Na eliminacje powiatowe (II grupie wiekowej - szkoły podstawowe klasy I-IV) zakwalifikowano nastepujące prace w kolejności:

1. Amelia Nowaczyk - SP Nawodna
            2. Jakub Gawron - SP nr 1
            3. Hanna Ignaszak - SP nr 2
            4. Tymon Węgrzyn - SP Grzybno
            5. Łakasz Wójcik - SP nr 1

Na eliminacje powiatowe (III grupie wiekowej - szkoły podstawowe klasy V-VIII) zakwalifikowano nastepujące prace w kolejności:

1. Daniela Gil - SP Nawodna
            2. Filip Witkowski - SP nr 2
            3. Wioletta Dziuba - SP Nawodna
            4. Filip Obst - SP nr 2
            5. Kacper Bigus - SP Nawodna

źródło:https://chojna.pl/strona/gminne-eliminacje-w-ogolnopolskim-strazackim-konkursie-plastycznym-foto-wyniki

• WESOŁYCH ŚWIĄT!

• W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas młodszych przygotowali montaż słowno-muzyczny na wesoło. Poza tradycyjnymi kolędami pojawiły się również świąteczne piosenki oraz życzenia. Swiętowanie czas zacząć, dlatego też uczniowie życzyli wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

• Z świąteczną wizytą.

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego z nas. Wolontariusze naszej szkoły kolejny raz zorganizowali zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Chojnie. W środę odiwedzili swoich rówieśników dzieląc się z nimi słodkimi prezentami.

• "Mały Muk" w Schwedt.

• Nauka może być atrakcyjna, o czym przekonali się uczniowie klasy VI i VII naszej szkoły, jadąc na spektakl teatralny do teatru UBS w Schwedt, na terenie Niemiec. Prezentowana tam bajka "Mały Muk" przeniosła widzów w zaczarowany świat Orientu. Scenografia, muzyka kostiumy oraz wykorzystane środki techniczne pokazały pełną magię teatru. Przedstawienie toczyło się dwujęzycznie, co ułatwiło zrozumienie fabuły, a jednocześnie rozbudziło w uczniach motywację do nauki języka niemieckiego. W trakcie podróży, zorganizowanej przez wychowawcę, panią Bernadettę Maślanik, uczniowie poznawali historię przemierzanego regionu oraz jego walory przyrodnicze, ciekawie przedstawiane przez panią Dorotę Dobak-Hadrzyńską.

• „Mikołaj i świąteczna zagadka”.

• 7 grudnia 2023r. uczniowie z klasy I, II, III i IV wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Na Scenie
            Antygrawitacji dzięki aktorom z Teatru Kompania Marzeń obejrzeli spektakl „Mikołaj i świąteczna
            zagadka”. Była to historia kryminalno-zabawna o tym, jak Mikołaj wraz ze światowej klasy detektywem
            próbują rozwikłać tajemnicę zaginięcia Gwiezdnego Pyłu. Jak wszystkim wiadomo, Gwiezdny Pył to
            rzecz niesłychanie istotna, a dla przeprowadzenia akcji "Prezent" wręcz najważniejsza. Jednym słowem,
            brak pyłu oznacza kompletną katastrofę, dlatego dwójka śledczych (w tym jeden święty) musieli stanąć
            na rzęsach, by rozwikłać zagadkę. Oczywiście, ratowanie świąt nie obyło się bez udziału uczniów z
            naszej szkoły, czego dowodem są załączone zdjęcia.

• ,,Zdrowe zęby- mamy marchewkę zajadamy''.

• W dniu 13 grudnia 2023 roku poraz kolejny w naszej szkole gościliśmy Panią Natalię Krokus -pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryfinie, która przeprowadziła zajęcia pod nazwą ,,Zdrowe zęby- mamy marchewkę zajadamy''. Uczniowie dowiedzieć się mogli jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie negatywne skutki niesie jej brak. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, otrzymały książeczki związane z tematem spotkania.

• Powiatowy Konkurs Profilaktyczny

• W dniu 12 grudnia 2023 roku uczniowie klasy VII Rafał Gmyz, Dawid Figórek, Gabriel Foremnny brali udział w VIII Powiatowym Konkursie Profilaktycznym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie i pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Gryfinie. Tematyką konkursu było uświadomienie młodzieży negatywnych skutków zachowań ryzykownych, propagowanie zdrowego stylu życia, profilaktyka uzależnień, kształtowanie asertywnych zachowań. Nasi uczniowie wykazali się dużo wiedzą w tematyce konkursowej. Mieli oni także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na strzelnicy wirtualnej. Gratulujemy!

• Mikołajki w szkole.

• Mikołajki to wyjątkowy czas, który wypełniony jest radością, śmiechem i wspólną zabawą. I taki właśnie był dzisiaj dzień w naszej szkole. Uśmiech gościł na wszystkich twarzach, a każdy otrzymał słodki upominek.
            Atmosfera w szkole stała się bardziej magiczna i zapachniało zbliżającymi się Świętami.

Dziękujemy Rodzicom za możliwość organizacji tak wspaniałego dnia.