Zebrania klas podsumowujące I półroicze odbędą się 17.02.2025 r. (poniedziałek) o godzinie 17:00.
Zebranie z rodzicami
Bezpieczne ferie
Już w przyszłym tygodniu nasi uczniowie rozpoczynają ferie, chcemy aby siędzili je bezpiecznie. I to właśnie bezpieczeństwo podczas ferii było tematem przewodnim na spotkaniach z dzielnicowymi. Naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie sierż. Maria Maraszkiewicz, st. post. Sara Kloczkowska i sierż. szt. Łukasz Welcz. Rozmawiali z dziećmi jak mają się zachować, kiedy wpadną w kłopoty, albo kiedy spotka ich jakaś krzywda. Dziecko dopiero poznaje świat i często nie ma świadomości niebezpieczeństw, które mogą je spotkać. Starsi uczniowie usłyszeli także o niebezpieczeństwach, które mogą czyhają w Internecie. Najmłodsi powinni również mieć świadomość tego, że z każdym problemem mogą się zwrócić do swoich rodziców. Zachęcamy do rozmawiania ze swoimi pociechami nawet na te tematy, które dla nas są oczywiste.
Kolędowanie w Lisim Polu
W niedzielę 26 stycznia wolontariusze kolędowali ze społecznością lokalną w Lisim Polu.
Poczucie własnej wartości
- 1
W czwartek klasa IV i V miały okazję uczestniczyć w zajęciach poprowadzonych przez panią psycholog Darię Bryczkowską, pracownika Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chojnie na temat: "Pewność siebie i poczucie własnej wartości". Uczniowie dowiedzieli się min. w jaki sposób oceniamy się najczęściej i dlaczego tak się dzieje. Wiedza której zaczerpnęli z pewnością pomoże w dalszej pracy i zdobywaniu sukcesów.
Angielski Projekt Edukacyjny
- 2
W trakcie pierwszego semestru uczniowie klas IV-VIII mieli do wykonania projekty edukacyjne z języka angielskiego. Wśród tematyki pojawiły się opisy sławnych osób, miejsca na świecie, które uczniowie chcieliby zwiedzić, projekt o tematyce graffiti, które można zobaczyć w okolicy, a także dzień z życia astronauty.
"Przygody Koziołka Matołka"
- 2
Klasa II i oddział przedszkolny w teatrze w Gorzowie na przedstawieniu " Przygody Koziołka Matołka "
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
- 3
Przebierany kalendarz
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawodnej składają najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości z życia dla wszystkich Babć i Dziadków.
Dziś też obchodziliśmy kolejny dzień z naszego Przebieranego Kalendarza - na lekcjach mogliśmy zobaczyć babcie i dziadków.
Wspólne kolędowanie
- 4
W niedzielę 18 stycznia w kościele w Nawodnej nasi wolontariusze kolędowali wspólnie ze społecznością lokalną. Po koncercie w szkole był pyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz rodziców. Były rozmowy i dalszy ciąg wspólnego kolędowania. Całe przedsięwzięcie odbyło się dzięki współpracy Rady Sołeckiej, Kola Gospodyń Wiejskich, Pani Dyrektor, naszych wolontariuszy, opiekuna i Pani Bernadetty Maślanik.
Przesiewowe komputerowe badanie wzroku
W dniu 22.01.2025 r., w naszej szkole odbędzie się dobrowolne, przesiewowe komputerowe badanie wzroku. Płatność przy badaniu 20 zł.
Ostatni dzień mobilności projektu Erasmus
- 7
Piątek rozpoczęliśmy od wizyty u burmistrza miasta w pięknym ratuszu z 1897 roku. Zostaliśmy przyjęci w sali gdzie odbywają się spotkania najważniejszych osób w Targoviste. Zaraz po spotkaniu udaliśmy się do parku, aby zagrać w grę miejską. Musieliśmy między innymi stworzyć napis "Friends" - przyjaźń, ze znalezionych w parku gałązek i kamyczków, zrobić zdjęcie na tle malowniczego jeziora, odnaleźć odpowiednie drzewa. Bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy. Chwilę później udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej, gdzie po raz ostatni podczas tej mobilności spotkaliśmy się z naszymi rumuńskimi kolegami. Przygotowali oni dla nas wiele atrakcji, były tańce i wiele zabawnych zadań, graliśmy w bingo, wspólnie ozdabialiśmy torby, które dostaliśmy na pamiątkę. Na koniec wręczono nam certyfikaty uczestnictwa w projekcie Erasmus.
Nauka i współpraca- akredytacja Erasmusa.
- 6
Czwartek był równie pracowity jak poprzednie dni mobilności. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych: "Uczymy się uczyć", poznawali różne strategie i sposoby uczenia się z różnych przedmiotów. Wzięli udział w warsztatach Lego W Centrum Młodych Inżynierów. Doskonalili umiejętności motoryczne i przestrzenne, rozwijali współpracę i kreatywne myślenie podczas konstruowania windy z klocków Lego. Zajęcia popołudniowe nastawione były na integrację uczniów podczas "Misja (nie)możliwa". Dzień zakończył się zajęciami ruchowymi w strefie rozrywki Funzilla.
Atrakcje trzeciego dnia mobilności.
- 7
Trzeci dzień mobilności spędziliśmy w Bukareszcie. Główna aktywność odbyła się w Rumuńskim Centrum Nauki- Casa Espelimentelor. Uczniowie oglądali interaktywne wystawy oparte na praktycznych doświadczeniach z różnych dziedzin nauki m.in.: matematyki, fizyki i chemii. Wzieli udział w warsztatach chemicznych podczas których tworzyli recepturę własnych perfum. Aktywnie uczestniczyli w różnych doświadczeniach np.: związanym z polem elektromagnetycznym.
Poznali historię i zabytki stolicy Rumunii. Dzień zakończyli wizytą w Muzeum Historii Naturalnej które posiada ponad 2 miliony okazów zwierząt, oraz eksponaty antropologiczne i geologiczne.
Drugi dzień mobilności w Rumunii
- 3
W drugim dniu mobilności odwiedziliśmy jedna ze szkoł, gdzie zostaliśmy przywitani chlebem i solą przez uczniów klasy I ubranych w tradycyjne rumuńskie stroje. Przygotowali oni również dla nas krótki występ. Uczestniczyliśmy w zajęciach klasy I i IV, gdzie między innymi nauczyliśmy się tradycyjnego rumuńskiego haftu krzyżykowego. Po wspólnym posiłku uczyliśmy się ludowego tańca, którym zostaliśmy przywitani. Popołudniu mieliśmy okazję zwiedzić między innymi Dwór Królewski Vlada Palownika- czyli legendarnego Drakuli oraz Muzeum Ewolucji.
Dzień Dziadka i Babci
- 2
Z okazji nadchodzącego święta babci i dziadka uczniowie klas I-IV zaprosili swoich dziadków do szkoły na iwspólne świetowanie. Seniorzy obejrzeli przygotowany program artystyczny i otrzymali niespodzianki zrobione przez swoich wnuków.
Pierwszy dzień mobilności w Rumunii
- 1
W ramach mobilności akradytacji projektu Erasmus uczniowie klasy IV wraz z opiekunami wyjechali do miejscowości Targovisce w Rumunii. Nie jest to pierwsze spotkanie z rumuńskimi kolegami, ponieważ w maju ubiegłego roku odwiedzili oni naszą szkołę.
Jeden z naszych uczniów miał dziś urodziny, z tej okazji czekała go miła niespodzianka przygotowana przez partnerów.
"Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo"
Filia Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Chojnie zaprasza na warsztaty "Uważność w edukacji. Kosmoj i Kajo." , są one adresowane do uczniów klas II- III, potrzebujących wsparcia w funkcjonowaniu emocjonalnym, społecznym i poznawczym.
Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą Poradni.
Oferta Chojna – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gryfinie
Oddział przedszkolny i klasa II na wycieczce.
- 1
19 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II udali się na wycieczkę do Chojny. Realizując zalecenia o doradztwie zawodowym uczniowie zapoznali się z pracą policjanta, odwiedzając Komendę Policji w Chojnie, poznali również pracę sprzedawcy, kucharza i kelnera będąc w restauracji. Odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, a na zakończenie wycieczki obejrzeli przedstawienie pt." Kto zastąpi Mikołaja "Teatru Kampania Marzeń.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie