• Skarby narodowe oczami dzieci

•

Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła rozpoczęła projekt Erasmus+ „Our national treasures through the eyes of children” (Skarby narodowe oczami dzieci). W latach 2012-2014 nasza szkoła uczestniczyła w programie partnerskim Comenius- Mambo-MAgical Music Box, w którym brały udział cztery szkoły: z Turcji, Bułgarii, Danii i Polski.

Nawiązane przyjaźnie zaowocowały nowym projektem. Tym razem we współpracę zaangażowanych jest sześć szkół:

-7ο Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου -ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ, GREECE

-Escola Vall de Palau -Sant Andreu de la Barca, SPAIN

-Primary School Majde Vrhovnik Ljubljan- Ljubljana, SLOVENIA

-Istituto Comprensivo Statale di Ciminna- Ciminna, ITALY

-Lødderup Friskole – Nykøbing Mors, DENMARK

-Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej.

Szkoła duńska współpracowa z nami w poprzednim przedsięwzięciu.

Celem projektu jest rozwój obywatelstwa europejskiego, poznanie dziedzictwa kulturowego krajów partnerskich, lepsze zrozumienie podobieństw w kulturze oraz rozwój umiejętności cyfrowych. Uczniowie odwiedzą siebie nawzajem w ramach wymiany młodzieży. Współpraca umożliwi również rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim na co dzień, ponieważ w tym języku uczniowie komunikują się ze sobą.

Na początku października, w Brukseli, odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu, podczas którego ustalono harmonogram dwuletnich działań. Szkołę reprezentowała p. Agnieszka Bekierska. Pierwszy wspólny wyjazd odbędzie się w listopadzie 2018r. Uczniowie poznają kulturę hiszpańską i zabytki Barcelony. W marcu planowane jest spotkanie w stolicy Słowenii, a w maju 2019r. członkowie projektu przyjadą do Polski.