• ,,Piękna i Bestia" w teatrze.

• Dnia 17.05.2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się do  Teatru im. J.Osterwy w Gorzowie Wlkp na spektakl pt:,,Piękna i Bestia".  Przedstawienie na podstawie baśni uczy, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać nawet zły czar. ,,Piękna i Bestia" zachwyciła zarówno naszych uczniów jak i opiekunów, a spektakl dostarczył wszystkim widzom niezapomnianych wrażeń.

• Klasa VIII w teatrze.

• 10 maja 2023 r. uczniowie klasy 8 uczestniczyli w wyjeździe do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, w którym obejrzeli spektakl pt. ,,Balladyna''. Udział w przedstawieniu pozwolił uczniom na odkrycie nowego sposobu wyrażania treści literackich na scenie, a także rozwinął umiejętność interpretacji dzieł kultury.

• Podziękowania.

• Uczniowie i rodzice serdecznie dziękują Prezesowi Zarządu Pomotu w Chojnie, p. Leszkowi Siatce oraz p. Tomaszowi Szkuciakowi za zorganizowanie transportu i dowiezienie uczniów na Zieloną Szkołę w Radziczu.

• Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej "Rogatywka 2023".

• W czwartek 11 maja w siedzibie Rady Osiedla nr 3 w Policach odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej "Rogatywka 2023" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Policach i Szkołę Podstawową nr 68 w Szczecinie. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3 (grupa młodsza) i 4-8 (grupa starsza) szkół podstawowych.  Sara Krynicka uczennica klasy trzeciej wyśpiewała w nim I miejsce.
            Celem konkursu było uświadomienie młodzieży znaczenia pokoju na świecie, zaprzestanie konfliktów zbrojnych, kształtowanie postaw antywojennych oraz kształcenie wrażliwości patriotycznej poprzez przypomnienie funkcji pieśni patriotycznych w kontekście historycznym.W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 uczestników. Atrakcją konkursu był występ Orkiestry Wojskowej w Szczecinie pod batutą Kapelmistrza Pana por. Piotra Flisa.

• #MojaSzkołaZdrowaSzkoła- spotkania profilaktyczne.

• 12 maja uczniowie szkoły Natali wzięli udział w spotkaniach profilaktycznych w szkole, a były to:
            -profilaktyka Jamy ustnej "zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy"
            -profilaktyka wad postawy w ramach  programu #MojaSzkołaZdrowaSzkoła
            -program profilaktyki zażywania substancji psychoaktywnych "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.
            Spotkania prowadziła p. Natalia Korkuś z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie.

• Przegląd recytatorski z okazji Dnia Matki.

• Zapraszamy uczniów klas 0-III do wzięcia udziału w szkolnym przeglądzie wierszy z okazji "Dnia Matki", który odbędzie się 26 maja 2023 r. o godzinie 16.30 na szkolnym dziedzińcu.
            Chątne osoby proszone są o zgłoszenie swojego udziału u p. B. Kalarus.

• LIGA ROBOTÓW

• Nasza szkoła zakwalifikowała się do tegorocznego sezonu Ligi Robotów pt. Łączy nas energia 2023.

Liga Robotów jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego - Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
            Celem Ligi Robotów jest promowanie robotyki i nowoczesnych technologii oraz wspieranie kompetencji przyszłości wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.
            Idea Ligi Robotów oparta jest na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics), które zakładają łączenie i przenikanie się najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Edukacja oparta o kierunki STEAM, a realizowana w ramach Ligi Robotów, wspiera rozwój takich kompetencji przyszłości, jak: kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie i komunikacja. Promowanie robotyki i nowoczesnych technologii w formie twórczych wyzwań i nauki przez zabawę, pozwala na wszechstronny rozwój uczniów i ich talentów.

Zadaniem uczestników jest stworzenie drużyny, która przygotuje się do turnieju robotycznego.
            Zadania w ramach Ligi Robotów są podzielone na trzy główne kategorie:
            Przejazd Robota - robot skonstruowany przez drużynę ma za zadanie wykonać różnego rodzaju misje znajdujące się na specjalnie przygotowanej arenie;
            Projekt Badawczy - opracowanie przez drużynę rozwiązania problemu przedstawionego w regulaminie gry na dany sezon;
            Projekt Robota - zaprezentowanie przez drużynę procesu powstawania ich robota.