• Burgos i Briviesca - Akredytacja Erasmus+

• Trzeci dzień mobilności uczniowie spędzili w Burgos. Zwiedzali historyczną część miasta z gotycką katedrą wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wzięli udział w lekcji biologii w Muzeum Ewolucji Człowieka.
             Czwartek rozpoczął się od wizyty u Burmistrza miasta Briviesca. Uczniów gościł Jose Maria Martinez Gonzàlez.  Następnie partnerzy mobilności prezentowali ciekawostki z własnych państw dla wszystkich uczniów szkoły. Dzień zakończył się zajęciami rozwijającymi znajomość języka angielskiego.

• Wyjazd do Hiszpanii w ramach Akredytacji Erasmus+.

• Pierwsza mobilność w ramach Akredytacji Erasmus+.

Uczniowie z klasy 4 i 5 polecieli do Hiszpanii. Spędzą tam tydzień uczestnicząc w zajęciach szkolnych wspólnie z uczniami z Hiszpanii i Portugalii.

Pierwszy dzień mobilności upłynął na zwiedzeniu szkoły, zaprezentowaniu własnych państw i szkół oraz wspólnych zajęciach integracyjnych w szkole z wykorzystaniem języka angielskiego i IT. Hiszpańska szkoła jest szkołą dwujęzyczną z drugim językiem angielskim. Popołudnie uczniowie spędzili z rodzinami goszczącymi w Burgos.

Drugi dzień mobilności, to wspólne zajęcia w wykorzystaniem AI, między innymi z robotyki, projektowania graficznego i tworzenia audycji radiowej w języku angielskim.  Dzień w szkole zakończył się zwiedzaniem miasta Briviesca.

• Dzień bez plecaka.

• Dzień bez plecaka na stałe wpisał się do naszego kalendarza szkolnego. Obchodziliśmy go już 3 rok z rzędu. Uczniowie nie zawiedli nas swoją kreatywnością.

• Walentynki w szkole.

• W Walentynki w naszej szkole wszystkie serca rozgrzały się do czerwoności, ponieważ to właśnie tego dnia obchodzimy Święto Miłości. Mieliśmy również okazję wziąć udział w mini sesji zdjęciowej.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA W SZKOLE

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się ostatkowa zabawa karnawałowa. Uczniowie w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrani byli za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy bawili się znakomicie.

• Wspólny wyjazd wolontariuszy.

• W sobotę 10 lutego członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu udali się pociągiem wraz z opiekunami na wycieczkę do Szczecina. Byli w kinie na seansie "Akademii Pana Kleksa". Wspólnie robili zakupy i wybierali książki w Empiku. Na deser były lody.

• Ogłoszenie.

• Prosimy o odebranie odzieży pozostawiony przez dzieci w szole. Ubrania znajduja sią na holu szkolnym do środy -13.02.2024 r. .Nieodebrana odzież zostanie przekazana do PCK.

• Wizyta złotej medalistki Igrzysk Olimpijskich 2016 roku w Rio de Janeiro.

• Dzisiaj, 1 lutego, gościliśmy w naszej szkole p. Natalię Madaj- Smolińską złotą medalistkę̨ Igrzysk Olimpijskich 2016 roku w Rio de Janeiro. Srebrną medalistkę Mistrzostw świata w dwójce podwójnej w 2014 r. w Amsterdamie. Laureatkę Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej za rok 2016. Jej wizyta była nagrodą za znalezienie się w gronie 10 nagrodzonych szkół (z ponad 700) w konkursie #BieguFairPlayPKOI2023. Uczniowie z zachwytem słuchali o sporcie jakim jest wioślarstwo, o przygotowaniach do olimpiad i innych wydarzeń́ sportowych w których p. Natalia brała udział. Usłyszeli jak ważne jest to by nie poddawać́ się w dążeniu do celu oraz jak bardzo istotne są zasady Fair Play. Z pewnością będzie Ona inspiracją dla wielu z nas.

• SZKOLNY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

• W środę obchodziliśmy ,,Dzień gier planszowych i puzzli’’. Tego dnia każdy uczeń miał możliwość przynieść swoją ulubioną ,,planszówkę’’ i zagrać w nią z kolegami. Wszyscy uczniowie (i nauczyciele) bardzo dobrze się bawili.

• Higiena i bezpieczeństwo.

• Powrót do szkoły po feriach był dla naszych uczniów intensywny. We wtorek, 30 stycznia ponownie gościliśmy u nas Panią Natalię Korkuś, pracownika stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie. Tym razem przekazała naszym najmłodszym uczniom niezwykle ważną wiedzę dotyczącą higieny rąk. Były eksperymenty i dużo wspaniałej zabawy. Uczniowie jednogłośnie obiecali, że wiedzę którą uzyskali wdrożą w życie. Natomiast uczniowie klas IV-VII porozmawiali o cyberprzestrzeni. Dowiedzieli się, że nikt nie jest anonimowy i jak ważne jest bezpieczeństwo, nawet to w ,,sieci’’. Usłyszeli też kilka cennych rad jak ustrzec się przed takim niebezpieczeństwem. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!