• Konkurs fotograficzny pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”.

• Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską–Kuleszę.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat regionu zachodniopomorskiego oraz pokazanie rejonu mało znanego dla odwiedzających nasze województwo, czy też nawet dla samych mieszkańców. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek naszego regionu. Może to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenie miejsce.

Wykonane zdjęcia należy przesłać na adres mailowy promocja@kuratorium.szczecin.pl do dnia 30 listopada 2021 r. (do końca dnia).

• Dbamy o nasz region.

• Uczniowie klasy 8 posprzatali teren w lesie wraz z znajdującym się tam ggrobem. Nasza szkoła od lat dba o to wyjątkowe miejsce.

• Pamiętamy.

• Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło  Wolontariatu  z przeprowadzili wspólną akcję "Znicz" pamiętając  o opuszczonych grobach w Nawodnej.

• CodeWeek 2021

• 365661-VWFUSUaijk.pdf​​​​​​​

W dniach 10-25.10.2021 obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek 2021.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

W szkole zorganizowaliśmy zawody w kodowaniu na czas, zwyciężał uczeń, który najszybciej poprawnie rozwiązał i zakodował zadanie.

Rywalizowali uczniowie klas 4-8. 1. miejsca zdobyli:

Klasa 4 Kacper Bigus

Klasa 5 Dawid Figurek

Klasa 7 Martyna Jasińska

Klasa 8 Roksana Szurgocińska

• Akcji charytatywna- Znicz.

• Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej “Znicz”.

Można przynosić: znicze, świeczki, lampki, które  zostaną zapalone na grobach, o których nikt nie pamięta w dniu 28.10.2021r.

Organizatorzy:

Wolontariat szkolny

• Konkurs- „Pieśni Patriotyczne”

• Konkurs „Pieśni Patrriotyczne” odbędzie się w naszej szkole 10.11.2021r.

Prosimy wychowawców o pomoc przy przygotowaniu pieśni . Podkłady muzyczne dowolne, wybrane przez klasę. Mile widziane stroje i gadżety związane ze świętem niepodległości.

KLASA 0 „Przybyli ułani pod okienko”

KLASA 1 „Wojenko, wojenko”

KLASA 2 „Pierwsza kadrowa”

KLASA 3 „Rozkwitały pąki białych róż”

KLASA 4 „My pierwsza brygada”

KLASA 5 „O mój rozmarynie”

KLASA 7 „Szara piechota”

KLASA 8 „Rota”

Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski.

• Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych – tryb pełny stacjonarny

• Ogólne zasady dla szkół:

Szczepienie −  rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.

Dezynfekcja  −  przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Dystans −  minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.

Higiena −  częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikaniedotykania oczu, nosa i ust.

Maseczka −  w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.

Wietrzenie −  przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.

• Konkurs wiedzy o skarbach Unesco w Europie.

• Z okazji "Erasmus Day 2021"  15 października 2021 r. odbył się w międzyszkolny konkurs wiedzy o skarbach Unesco w Europie, którego orgaznizatorem była nasza szkoła. Tematyka konkursu związana była
            z podsumowaniem projektu Erasmus+ "Our national treasures through the eyes of children". W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Rywalizacja miała formę quizu i odbyła sią na platformie Kahoot. Z każdego rocznika nagrodzone zostały trzy osoby z najlepszymi wynikami.

kl. IV: SP1 Lena 4b, SP1 KAROLA 4b, N Liput 4

kl V: N Rafał 5, SP1 Lena Wi.5A, N Gabriel 5

kl. VI: SP1 Michał 6a, SP1 Alan. M kl. 6a

kl. VII SP 1 Wiktor W 7C, SP1 PaulinaZ7C, N Szymon 7

kl. VIII SP1 ANNA P 8a, N Antonina 8, SP1 Oliwia 8a

Gratulujemy zwycięzcom.

• Szkolny turniej e-sportowy

• 14 pażdziernika 2021 r. odbył się szkolny turniej e-sportowy w trzech kategoriach klasowych: II-III, IV-V, VII-VIII. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie. Rywalizacji towarzyszyły zasady fair play. Zwycięzcami zostali:

kl. II-III

I miejsce- Maria Michalak, II miejsce- Paweł Krynicki, III miejsce- Dominik Sobstel

kl. IV-V

I miejsce- Aleksy Jasionowski, II miejsce- Alicja Krzyżanowska, III miejsce- Gabriel Formeny/Kacper Bigus

kl. VII-VIII

I miejsce- Ernest Jaworski, II miejsce- Magdalena Mizgier, III miejsce- Wanesa Popławska

• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. Z tej okazji w szkole zorganizowano wystawę listów i kartek jakie otrzymaliśmy od uczestników projektów eTwinning, w których brali udział nasi uczniowie. Przeprowadzono również konkurs plastyczny na logo koszulki z okazji European Day of Languages. Nagrodzeni uczniowie, to: Zuzanna Kołodziej, Kacper Klimczak, Kamil Czubik i Szymon Lipiec.

• Dzień Chłopaka w szkole.

• 30 września 2021 r.

Ten dzień był wyjątkowy dla chłopców naszej szkoły. Na wszystkich czekała jakaś niespodzianka, a najważniejsza była wspólna zabawa i mile spędzony czas.

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• 29 września 2021 r. uczniowie wzięli udziałw szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedyczne. Warsztaty prowadzili strażacy: p. Adam Stenkiewicz  z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie i p. Michał Kiepura z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie.

Uczniowie mieli możliwość wykorzystania wiedzy w praktycznym działaniu.