• Podchody z Kajkiem i Kokoszem.

• Organizatorzy: Paulina Bindas, Joanna Witko

Uczestnicy: uczniowie klas IV, V, VI, VIII

Cele zadania projektowego:

- upamiętnienie 50 rocznicy wydania serii komiksów J. Christy ,,Kajko i Kokosz’’ – współpracaz biblioteką szkolną

- rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz potrzeby zdrowej rywalizacji

- rozwijanie umiejętności korzystania z mapy w terenie

- utrwalenie wiedzy na temat komiksu ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania’’

- rozbudzanie w uczniach potrzeby spędzania czasu na świeżym powietrzu, aktywności ruchowej.

Zadania uczniów:

- odnajdywanie punktów oznaczonych na mapie

- odpowiedzi na pytania przyporządkowane do każdego z odnalezionych punktów

- wykonywanie zadań interdyscyplinarnych dotyczących lektury w określonej kolejności

- dbałość o porządek i materiały przygotowane do celów projektowych

- podział obowiązków i współpraca w grupach  oraz przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji

- przedstawienie wyników działań poszczególnych grup

- ocena działań przez uczestników projektu i organizatorów.

Wnioski:

- wszystkie zamierzone cele zostały zrealizowane

- większość uczniów z chęcią podejmowała działania, przestrzegając zasad zdrowej rywalizacji

- uczniowie starali się dbać o porządek i powierzone im materiały

- uczniowie wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych podchodach interdyscyplinarnych lub tematycznych.

• Dzień Ziemniaka w szkole.

• Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji obchodziliśmy 4 listopada w szkole Dzień Ziemniaka. Ziemniak królował w przeróżnych postaciach . Stempelki, obrazy, figurki a nawet potrawy ziemniaczane to wszystko pojawiło się w tym dniu. Kreatywność naszych uczniów nie zna granic.Na parapetach w holu mogliśmy podziwiać najróżniejsze figurki z bulwy .Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie .

• "Barwy jesieni"- konkurs plastyczny.

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów las 0-3 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Barwy jesieni". Format i technika prac dowolne. Wykonane prace należy dostarczyć do 10 listopada pani Bożenie Kalarus. Najlepsze dzieła zostaną nagrodzone.

• Zabawy w przedszkolu.

• Klasa 0, w ostatnim dniu nauki w październiku pod okiem wychowawcy, kultywowała tradycje anglosaskie, które poznała na zajęciach języka angielskiego.