• Dzień Warzyw i Owoców.

          • https://www.youtube.com/watch?v=B7MXtDhXtp4

            Po trzech latach przerwy wrócilismy do wspólnego świetowania w ostatnim dniu nauki w szkole. Jest to dzień poświęcony profilaktyce zdrowotnej dotyczącej właściwego odżywiania się i zbilansowanej diety. tego dnia uczniowie przygotowują wybrane potrawy z warzyw i owoców, a następnie odbywa się wspólne degustacja.​​​​​​​

          • Wyjazd do Chojny.

          • Dnia 21.06.2022 r. uczniowie klasy III pojechali na wycieczkę do Chojny. Mieli okazję odwiedzić Centrum Informacji Turystycznej, gdzie po wprowadzeniu przez przewodnika odbyli pieszą wycieczkę po Chojnie szlakiem historii. Uczniowie zwiedzili zabytki Chojny, mieli możliwość zobaczenia murów obronnych, baszt, machin oblężniczych znajdujących się w Chojnie oraz wysłuchania informacji dotyczących oglądanych zabytków.  Po dwugodzinnej wycieczce dzieci posiliły się pizzą i lodami, a następnie wspólny czas spędziły na placu zabaw. Do domu wróciły pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

             

          • Bezpieczne wakacje 2022

          • W związku zbliżającymi się wakacjami naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji z Komisariatu Policji w Chojnie, mł. asp. Artur Bułgajewski. Przeprowadził spotkanie profilaktyczne z uczniami naszej szkoły na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania poruszone zostały tematy bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach w czasie wakacji. Przypomniał jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, a także jak zabezpieczyć mieszkanie przez kradzieżą w momencie wyjazdu na wypoczynek. Ponadto przypomniała uczniom o odpowiedzialności karnej nieletnich. Dziękujemy za przybycie i podzielenie się swoją wiedzą z naszymi uczniami.

          • "Świadomi zagrożeń"- konkurs profilaktyczny.

          • W Komisariacie Policji w Chojnie odbył się konkurs profilaktyczny "Świadomi zagrożeń", który przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu gmin Chojna, Trzcińsko Zdrój, Mieszkowice, Moryń, Cedynia.

            Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowań w poszczególnych dziedzinach życia, z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny i zagrożenia z tym związane.

            Na konkurs wpłynęły 202 prace, w tym: w kategorii pisemnej – 23 prace, w kategorii rysunkowej – 179 prac.        W dniu 21 czerwca 2022r. podczas finału konkursu wręczono laureatom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

            Jury konkursu przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie konkursu, następującym osobom:

            Kategoria – Praca pisemna (opowiadanie, wiersz)

            I grupa - uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych

            II miejsce - Wiersz pt. „Bezpieczna droga” – autor Diana Rakowska kl. II Szkoła Podstawowa w Nawodnej

            II grupa - uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych

            Kategoria – praca rysunkowa

            Wyróżnienie – Rebus „Bezpieczeństwo” - autor Alicja Krzyżanowska k. 4 SP Nawodna

            II grupa - uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych

            II miejsce - „Stop cyberprzemocy” autor Maja Nowaczyk kl. 7 Szkoła Podstawowa w Nawodnej

          • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie EkoMiasto.

          • 15 czerwca 2022 r. czworo uczniów naszej szkoły - Aleksandra Kozak, Kacper Klimczak, Antonina Łętowska oraz Wanesa Popławska reprezentowało naszą szkołę podczas gali finałowej konkursu EkoMiasto, zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zespół pod kierunkiem
            p. J. Witko zdobył wyróżnienie w kategorii klas 6 - 8.

            Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, a najważniejszą jego ideą  było  pokazanie, że każdy może  zrobić wiele dla najbliższego otoczenia w codziennym życiu, a tym samym dla całej planety. Możemy działać proekologicznie, ucząc się wzajemnie od siebie.

            Od października 2021 roku do kwietnia 2022 roku uczniowie pod opieką nauczycieli rozwiązywali zadania przygotowane przez ekspertów Politechniki Śląskiej, zajmujących się ochroną środowiska i klimatu. Wykonywali  m.in. plansze miast / gospodarstw ekologicznych, ozdoby, plakaty literackie, projektowali spoty reklamowe dotyczące rozwiązań proekologicznych. W zadaniach wykorzystywali wiedzę przekazaną przez ekspertów,  nabytą podczas lekcji, a także łączyli zagadnienia z różnych dziedzin nauki, nawiązując również do kwestii związanych z  odnawialnymi źródłami energii, ideą zero waste, recyklingiem, gospodarką obiegu zamkniętego, ekomobilnością.
            Uczestnicy gali finałowej obejrzeli również pokaz popularnonaukowy „Zobaczyć – zapamiętać. Dotknąć – zrozumieć”, prowadzony przez dr. hab. inż. Jarosława Sikorskiego, prof. PŚ oraz dr. hab. inż. Kamila Barczaka, a także mieli okazję zobaczyć wystawę prac konkursowych.

            Uczniowie mieli okazję również wzbogacić swoją wiedzę historyczno - geograficzną  związaną  z regionem i Gliwicami, które są położone na Górnym Śląsku w odległości ponad 500 km od naszego miejsca zamieszkania. Zobaczyli radiostację gliwicką,z którą wiąże się historia początku II wojny światowej, zwiedzili stare miasto i zapoznali się z elementami kultury regionalnej.

            Organizatorem konkursu EkoMiasto jest Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, a partnerami Centrum Ochrony Środowiska i Klimatu Politechniki Śląskiej, EURECA-PRO oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Rada Upowszechniania Nauki PAN. Patronat nad wydarzeniem objął także Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali PEC Gliwice, Centrum Handlowe FORUM oraz Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

          • "Od obrazka do powieści"

          • W II semestrze, na zajęciach rozwijających, uczniowie klasy V realizowali projekt " Od obrazka do powieści". Jego głównym celem było zapoznanie uczniów z historią książki i pisma od początków cywilizacji do współczesności. Młodzi badacze poznawali etapy rozwoju pisma i książki na przestrzeni wieków, różne materiały piśmiennicze, rodzaje pisma i formy książki od rękopiśmiennej do drukowanej. Następnie samodzielnie próbowali swoich sił w pisaniu.

            Efektem końcowym jest wystawa w holu szkolnym, po której uczniowie oprowadzili młodsze koleżanki i młodszych kolegów.

          • " Piękna nasza Polska cała..."

          • Dnia 20.06.2022 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III pod hasłem "Piękna nasza Polska cała...". Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania dzieci bogactwem polskiej przyrody oraz uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali prace palstyczno-techniczne wykonane różnorodną techniką, spośród których komisja wyłoniła 3 zwycięzców: 
            I miejsce- Oliwier Kabat, kl. II
            II miejsce - FIlip Czubik, kl. II
            III miejsce- Maria Rumbuć, kl. III
            ​​​​​​​Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

          • Bal ósmoklasisty.

          • Uczniowie klasy VIII, przyszli absolwenci szkoły, tanecznie pożegnali się ze swoją placówką.

            Młodzież kończąca naukę, bardzo udanie bawiła się w murach swojej szkoły.

          • CEIP San Roque w Torredonijmeno.

          • W ramach projektu Power Job shadowing troje nauczycieli szkoły: Agnieszka Bekierska, Joanna Witko i Agnieszka Łętowska w dniach 30.05.2022 r. - 03.06.2022 r. przebywało w hiszpańskiej szkole podstawowej CEIP San Roque w Torredonijmeno, prowincja Jaen.

            Celem wyjazdu do Hiszpanii, w ramach projektu Power, było podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych nauczycieli, wzbogacenie warsztatu pracy z uczniem, poznanie  możliwości wykorzystania nauczania dwujęzycznego w praktyce szkolnej, poznanie nowych sposobów rozwijania kreatywności uczniów oraz obserwacja zintegrowanego nauczania przedmiotowo- językowego.

            W trakcie pobytu nauczyciele brali udział w różnych zajęciach edukacyjnych, m.in.: nauczania początkowego, języka obcego, historii, matematyki, biologii i chemii w ramach natural science, muzyki, języka angielskiego, nauczania dwujęzycznego, rozwijania myślenia logicznego. W sferze wychowawczej obserwowano sposoby rozwijanie inteligencji emocjonalneji kształtowania relacji interpersonalnych w grupie rówieśniczej i klasowej. 

            Zdobyte podczas wyjazdu doświadczenia zostaną przekazane w szkole podczas rady szkoleniowej i wykorzystane w codziennej pracy.

            Na koniec pobytu nauczyciele udzielili wywiadu do regionalnego radia hiszpańskiego.

        • Dzień Matki w szkole.
          • Dzień Matki w szkole.

          • https://www.youtube.com/watch?v=QMGpKsywaiI 

            Z okazji Dnia Matki w naszej szkole odbył się przegląd wierszy oraz konkurs plastyczny: "Laurka dla mamy". konkurs skierowany był do uczniów z oddziału przedszkolnego i klasy I-III. 
            W przeglądzie i konkursie wzięło udział bardzo dużo dzieci. Każdy uczestnik otrzymał małą nagrodę i coś słodkiego.

      • Kontakty

        • 91-414- 72- 47
        • Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy Nawodna 93 74-500 Chojna Poland
        • Ewa Zatorska
        • Kuratorium Oświaty w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 4 70-502 Szczecin tel.91-442--75-00 e-mail: kuratorium@ kuratorium.szczecin.pl
        • Gmina Chojna Administracja Szkół i Infrastruktury Społecznej ul. Jagiellońska 12 74-500 Chojna tel. 91-414-30-32
        • Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy
        • Adresy e-mail nauczycieli znajdują się w zakładce Uczniowie i rodzice
      • Logowanie