Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej “Znicz”
Na hol można przynosić: znicze, świeczki, lampki, które zostaną zapalone na grobach, o których nikt nie pamięta w dniu 29.10.2024r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej “Znicz”
Na hol można przynosić: znicze, świeczki, lampki, które zostaną zapalone na grobach, o których nikt nie pamięta w dniu 29.10.2024r.
Przypominamy, że dzień 31.10.2024 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
Dnia 18 października członkowie szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w obchodach "Dnia Seniora". Uświetnili ten dzień wspaniałymi występami artystycznymi.
Uczniowie klasy 8, na zajęciach języka polskiego realizowali projekt „Ludzie z pasją”.
Celem zajęć było wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych, umiejętności zawodowych, umiejętności uczenia się przez całe życie oraz pozyskanie informacji, w jaki sposób ludzie
z pasją, spełniają swoje marzenia, co im pomaga osiągnąć wyznaczone cele.
Zadanie wykonane zostało w formie wywiadu.
Uczniowie mogli zapisać lub wykorzystać technologię TIK i nagrać.
W trakcie realizacji projektu młodzi „dziennikarze” musieli dokonać krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie oraz poprawne wykorzystać materiały dostępne w sieci.
Efektem projektu są interesujące wywiady, które można przeczytać w szkole lub obejrzeć na szkolnej stronie internetowej.
Poznanie nieprzeciętnych ludzi regionu, wyróżniających się rówieśników z ciekawą pasją uatrakcyjniło lekcje języka polskiego. Interdyscyplinarne połączenie treści zapewnia uczniów wielopoziomowy rozwój oraz kształtowanie kompetencji miękkich.
W ramach zajęć języka polskiego, uczniowie klasy 8 gościli p. Przemysława Kawieńskiego, miejscowego fotografa i filmowca, który przybliżył im swoją pracę. Młodzi ludzie rozmawiali o dziennikarstwie, fotografii. Pan Przemek zapoznał ósmoklasistów z tajnikami zawodu fotografa. Zaprezentował różne techniki rejestrowania światła, aparat wielkoformatowy oraz małoobrazkowy. Uczniowie zobaczyli negatywy z klisz ciętych i filmów fotograficznych.
Dowiedzieli się jaki jest proces naświetlania i wywołania negatywu oraz w jaki sposób otrzymujemy powiększenie fotograficzne – zwane odbitką/ zdjęciem.
Spotkanie z panem Kaweńskim umożliwiło wychowankom poznanianie nowych zawodów,
a w przyszłości podjęcie decyzji o własnych rozwoju i karierze zawodowej.
Miło nam poinformować, że nasza Szkoła dołączyła do 2. edycji programu profilaktycznego "Godzina dla Młodych Głów", który jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską. Program ma na celu przede wszystkim normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym oraz wsparcie dzieci i młodzieży w tych kwestiach. Badania wskazują na niepokojące dane, z których wynika, że większość młodych ludzi w naszym kraju ma ogromne problemy ze znalezieniem rozwiązania w trudnych sytuacjach. Czują się bezradni i zagubieni. Chcemy, podobnie jak inne szkoły, które przystąpiły do "Młodych Głów", uczyć i wspierać jeszcze lepiej, niż dotychczas. Program z założenia ma mieć długofalowe działanie, edukować kolejne roczniki dzieci. Na efekty pewnie będziemy musieli "chwilę" poczekać, jednak podejmujemy wyzwanie i ruszamy z realizacją. Dla naszych Uczniów!
Szkolny koordynator programu,
Aleksandra Jóźwik
W tym dniu odbywać się będa zajęcia opiekuńcze do godziny 12.15.
Apel 8.30, obowiązuje strój galowy.
Odjazd zgodnie z planem 12.25.
W niedzielę 7 października członkowie szkolnego koła Wolontariatu wzięli udział w festynie "Dynia na wesoło" zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nawodnej. Zorganizowaliśmy konkurs na najciekawszą postać wykonaną z dyni. I miejsce zajęła Zuzanna Perekietka II miejsce Sara Krynicka III miejsce Olivier Kabat. Imprezie towarzyszyły zabawy, zawody sportowe oraz pyszne potrawy i ciasta z dyni.W niedzielę 7 października członkowie szkolnego koła Wolontariatu wzięli udział w festynie "Dynia na wesoło" zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nawodnej. Zorganizowaliśmy konkurs na najciekawszą postać wykonaną z dyni. I miejsce zajęła Zuzanna Perekietka II miejsce Sara Krynicka III miejsce Olivier Kabat. Imprezie towarzyszyły zabawy, zawody sportowe oraz pyszne potrawy i ciasta z dyni.
Dnia 5 października 2024 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Pauliny Bindas, wzięli udział w 95. Biegach Masowych w Gryfinie. Bartosz Jasiński z klasy 4 oraz Olivier Kabat, Zuzanna Perekietka i Kamil Mucha z klasy 5 godnie reprezentowali naszą szkołę. Gratulacje dla Bartka, który zajął 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 800 metrów!
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział, a rodzicom za wsparcie i aktywny doping
Dnia 03.10.2024r uczniowie klas I,III i IV wraz z wychowawcami i rodzicami odwiedzili Morskiw Centrum Nauki w Szczecinie.Poza interaktywną wystawą podczas której zwiedzania mogli odkrywać sekrety nauki i techniki uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych związanych z projektowaniem w Pracowni Steam. Wizyta w Morskim Centrum Nauki dostarczyła uczniom wielu wrażeń i pozwoliła im poznać różnorodne zjawiska związane z żeglugą,falami i wiatrem.
27 września 2024 roku uczniowie klas IV-VIII obchodzili w naszej szkole Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2024, zorganizowany przez Panią Paulinę Bindas.
Jest to międzynarodowa inicjatywa, której głównym celem jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci. Tego dnia spędziliśmy czas na sportowo, tańcząc oraz grając w unihokeja, siatkówkę i piłkę nożną. Wszyscy uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami, a atmosfera pełna radości i współpracy na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.
#ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji @EuropejskiDzienSportuSzkolnego @fundusz.pfron @essdeurope
Klasy: I, III, IV - wycieczka szkolna do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie
Klasy: V, VI, VIII - koniec zajęć 12.15
W dniu 30 września 2024 roku mieliśmy przyjemność świętować Dzień Chłopaka, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Chłopcy otrzymali medale oraz słodki poczęstunek. W programie znalazły się również konkurencje sportowe, które odbyły się w radosnej atmosferze przy muzyce. Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą zabawę!
Z tej okazji składamy wszystkim chłopakom – tym małym i tym dużym – najserdeczniejsze życzenia! Niech każdy dzień przynosi Wam mnóstwo uśmiechu, spełnionych marzeń i niezapomnianych przygód.
Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowi i niepowtarzalni!
W piątek uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z panem Robertem Panną ze Stowarzyszenia Najważniejszy jest człowiek. Dzieci zostały zapoznane min. z tematyką bezpieczenstwa w drodze do szkoly, jak zachować się w sytuacji spotkania groźnego psa oraz jak postępować gdy zaczepia osoba nieznajoma. Dziękujemy za spotkanie.
24 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VIII. Razem zdecydowaliśmy, że członkami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/25 będą: Bartosz Jasiński, Maria Witko, Sara Krynicka, Dominik Sobstel, Zuzanna Perekietka, Mikołaj Krzyżanowski, Olivier Kabat, Weronika Jastrzębska, Michał Mazurkiewicz, Wiktoria Gmyz, Daniela Gil, Rafał Gmyz, Gabriel Foremny, Dawid Figórek.
Przewodniczącym SU został Rafał Gmyz, a jego zastępcą Dawid Figórek. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy !
Kolejny rok z rzędu dziewczynki z klasy 3 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Zabawa sztuką". Realizację projektu rozpoczęły od wykonania zadania nr1 ,,Freblowskie przeplatanki". Wykonały ciekawe i kolorowe kompozycje, a przy tym świetnie się bawiły. Kolejne zadanie przed dziewczynkami!
Zachęcamy do udziału w III edycji konkursu fotograficznego.
W piątek zakończyliśmy zbiórkę artykułów dla osób poszkodowanych podczas powodzi. Trafiły one mieszkańców Radochowa.
Uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w lekcji terenowej będącej elementem projektu geograficznego ,,Moja mała Ojczyzna’’. Wykorzystali wiedzę w zakresie korzystania z kompasu oraz powstawania map, a także podziwiali piękny polodowcowy krajobraz.
W ramach zajęć bibliotecznych uczniowie poznawali tajniki pracy archeologów. Podzieleni na grupy udali się na wyznaczone stanowiska archeologiczne, gdzie rozpoczęli swoją pracę. Ich zadaniem było odnalezienie ukrytych eksponatów, a następnie opisanie znalezisk. Zajęcia zakończyły się prezentacją wykonanej pracy.
Powered by aSc EduPage