Poniżej znajduje się spis materiałów szkolnych do poszczególnych klas 0 - VIII na rok szkolny 2025/2026.
Aktualności
Wyprawka szkolna 2025/2026
WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2025
Gratulujemy naszym absolwentom wysokich wyników z egzaminu ósnoklasisty. Jesteśmy z Was dumni!
Zawiadomienie o spełnianiu obowiązku nauki - klasy VIII
Informujemy, że Rodzice uczniów, którzy ukończyli szkołę są zobowiązani w terminie do dnia 30 września, na żądanie wójta gminy (burmistrza, prezydenta miasta), informować go o formie spełniania obowiązku nauki przez dziecko i zmianach w tym zakresie. Dokument do pobrania w załączniku. Wypełniony należy dostarczyć do Administracji Szkół i Infrastruktury Społecznej, ul. Jagiellońska 12, Chojna.
Zawiadomienie_o_spelnianiu_obowiazku_dla_klas_VIII_-_zmiana.pdf
Zakończenie Roku Szkolnego.
- 5
27 czerwca 2025 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza w wykonaniu uczniów klasy ósmej, którzy zatańczyli wspólnie z nauczycielami. Był to wzruszający moment, symbolizujący pożegnanie absolwentów ze szkołą.
Następnie uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali krótki występ słowno-muzyczny, w którym recytowali wiersze i zaśpiewali wakacyjną piosenkę. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor ręczyła dyplomy, listy gratulacyjne dla rodziców oraz nagrody za osiągnięcia w nauce i działalności szkolnej.
Zakończenie roku przebiegło w podniosłej, ale i radosnej atmosferze. Uczniowie z uśmiechami na twarzach rozpoczęli upragnione wakacje.
Zjdęcia z portalu Królewska Chojna.
Wycieczka do Szczecina.
- 26
Dnia 24 czerwca uczniowie klasy drugiej i dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką
wychowawców i rodziców odkrywały Szczecin z innej perspektywy. Podczas rejsu statkiem białej floty
po Odrze podziwiały malownicze widoki miasta, historyczne zabytki, bulwary, dzwigozaury i
architekturę przemysłową. Zobaczyły jak wygląda prawdziwe portowe miasto.
Spotkanie z pracownikiem Sanepidu.
- 2
W czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle interesującym i pouczającym spotkaniu z przedstawicielką Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie, które odbyło się pod hasłem: Bezpieczne wakacje.
Podczas spotkania poruszono ważne dla dzieci i młodzieży tematy:
W części poświęconej cyberbezpieczeństwu uczniowie dowiedzieli się:
-
jak chronić swoją prywatność w sieci,
-
czym jest cyberprzemoc i jak jej przeciwdziałać,
-
gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń online.
Bezpieczne wakacje:
-
zachowywać się nad wodą, w górach i w lesie,
-
chronić się przed słońcem i ukąszeniami kleszczy,
-
unikać zagrożeń w czasie zabawy i podróży.
Serdecznie dziękujemy pani Natalii Korkuś z PSSE w Gryfinie za zaangażowanie, cenne rady i przystępny sposób przekazania wiedzy. Spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące i bardzo potrzebne.
Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, zdrowych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji!
-
Przebierany Kalendarz
Kolejny rok w naszej szkole realizujemy projekt pod hasłem „Przebierany Kalendarz”, który miał na celu rozwijanie kreatywności, integrację społeczności szkolnej oraz budowanie pozytywnej atmosfery poprzez przebieranie się zgodnie z kalendarzem świąt i okazji.
Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem – uczniowie chętnie uczestniczyli w kolejnych wydarzeniach, wykazując się pomysłowością, poczuciem humoru i ogromnym zaangażowaniem.
I miejsce w tym roku należalo do Oddzaiły Przedszkolnego, który najliczniej zaangażował się w zajęcia projektowe.
II miejsce klasa III
III miejsce klasa I
IV miejsce klasa IV
V miejsce klasa VI
VI miejsce klasa V
VII miejsce klasa VII
Szczególne wyróżnienie otrzymuje Daniela, która przez cały rok zawsze była ubrana adekwatnie do święta – niezależnie od tematu dnia, jej przebrania były przemyślane, estetyczne i wyjątkowo pomysłowe. Jej postawa stanowiła wzór konsekwencji, zaangażowania i pozytywnego ducha projektu.
Gratulujemy, dziękujemy za wasz humor i inspirację!
Bezpieczne wakacje.
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, 23 czerwca 2025 r., w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.
Celem wizyty było przypomnienie uczniom najważniejszych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusz omówił:
-
zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w górach i na wsi,
-
reguły poruszania się po drogach – pieszo, rowerem i hulajnogą,
-
jak unikać zagrożeń w kontaktach z nieznajomymi,
-
sposoby reagowania w sytuacjach niebezpiecznych,
-
podstawy bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów społecznościowych.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Dziękujemy Panu Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych st.asp. Przemysławowi Bandyszewskiemu za poświęcony czas i cenną lekcję, dzięki której nasi uczniowie będą lepiej przygotowani na bezpieczne i radosne wakacje!
-
Wycieczka do Szczecina - stolicy regionu.
- 2
Dnia 17 czerwca, klasa VI wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Szczecina – stolicy województwa zachodniopomorskiego. Głównym celem wyjazdu było poznanie historii, kultury i architektury miasta oraz zwiedzenie jego najważniejszych zabytków.
Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie miasta od jednego z jego najbardziej charakterystycznych punktów – tarasu widokowego na wieży Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła. Z wysokości mogli podziwiać piękną panoramę Szczecina, w tym Odrę, Stare Miasto, jedną z największych nekropolii w Europie - Cmentarz Centralny oraz nowoczesne budynki.
Następnie szóstoklasiści przeszli spacerem przez Stare Miasto, poznając jego historię i zabytkową zabudowę. Odwiedzili Zamek Książąt Pomorskich, gdzie dowiedzieli się więcej o dynastii Gryfitów i ich roli w dziejach Pomorza. Kolejnym punktem była wizyta na Wałach Chrobrego – tarasie widokowym, z którego roztacza się malowniczy widok na rzekę i port.
Kolejna część programu obejmowała zwiedzanie ważnych miejsc współczesnego Szczecina: placu Solidarności, Centrum Dialogu Przełomy (nowoczesnego muzeum dokumentującego najnowszą historię regionu), oraz słynnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Odwiedzono także Kościół św. Piotra i św. Pawła, jeden z najstarszych w mieście.
Przed powrotem do domu uczniowie zatrzymali się jeszcze w pijalni czekolady E. Wedel przy Bramie Królewskiej, gdzie mogli odpocząć i rozsmakować się w gorącej czekoladzie.
Klasa w Terenie.
- 3
Klasa I wykonała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu ,,Klasa w Terenie" Uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowy posiłek w wspólnie go degustowali.
Warzywno-owocowy dzień konkursów!
- 19
W poniedziałek, 23 czerwca, w naszej szkole odbyły się konkursy i testy związane z tematyką warzyw i owoców. Uczniowie z różnych klas z zaangażowaniem brali udział w zabawach edukacyjnych, które łączyły wiedzę, sprawność i kreatywność.
Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
Oddział przedszkolny – „Zgadnij, co to za owoc” (rozpoznawanie owocu z zamkniętymi oczami): Łucja Jaworska
Klasa I – „Wytnij i sklej” (praca plastyczna): Nikodem Remis
Klasa II – „Dopasuj warzywa”: Maja Jaz
Klasa III – „Memory warzywno-owocowe”: Gabrysia Hrycaj
Klasy IV–VI – Test wiedzy o warzywach i owocach: Maria Witko (klasa IV)
Klasy VII–VIII – Test wiedzy: Gabrylel Foremny (klasa VIII)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom!
To była świetna okazja do nauki poprzez zabawę – z uśmiechem, kolorem i zdrową energią!
Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego.
Dziś Opiekun Samorządu Uczniowskiego, Pani Paulina Bindas, wręczyła skromne upominki uczniom działającym w samorządzie za ich aktywny udział w roku szkolnym 2024/2025.
Dzięki ich zaangażowaniu i pomysłom w naszej szkole udało się zorganizować wiele udanych wydarzeń i imprez. Bez ich pomocy i pracy włożonej w życie szkoły – nie byłoby tak kolorowo, radośnie i twórczo!
Dziękujemy za cały rok działania – jesteście super!
"Godzina dla Młodych Głów"
Z sukcesem zakończyliśmy udział w drugiej edycji programu profilaktycznego „Godzina dla Młodych Głów”, realizowanego we współpracy z Fundacją UNAWEZA. Jesteśmy o krok do przodu we wspieraniu dobrostanu psychicznego naszych uczniów. Niezmiennie od lat troska o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest jednym z naszych priorytetów.
Integracyjna wycieczka wolontariuszy do kina.
- 11
Wolontariusze żegnają odchodzącego z parafii księdza proboszcza.
Koci Dzień.
- 9
W naszej szkole odbył się wyjątkowy i pełen uśmiechu Dzień Koci i Kociej Jogi – połączenie aktywności fizycznej, zabawy i relaksu inspirowanej... kotami! To wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia, uważności i radości z ruchu wśród uczniów.
Od samego rana szkoła tętniła pozytywną energią. Dzieci przebrane za koty – w uszkach, ogonkach, pomalowanych wąsikach.
Dzień był pełen radości, ruchu i uważności. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale także nauczyli się, jak ważne jest wsłuchiwanie się w swoje ciało i odpoczynek – nawet jeśli na chwilę trzeba tylko… przeciągnąć się jak kot!
Dzień pielęgnacji dłoni w klasach 4 i 5!
- 4
Dziś Panie Paulina i Agnieszka zadbały o higienę oraz pielęgnację dłoni uczniów klas 4 i 5, przeprowadzając wyjątkową lekcję w formie mini SPA.
Dzieci otrzymały pilniczki, umyły dłonie, wykonały naturalny peeling z cukru i oliwki, a następnie zanurzyły dłonie w ciepłej parafinie. Na koniec nawilżyły skórę kremem.
To była niezwykle ciekawa, atrakcyjna i relaksująca lekcja, która połączyła przyjemne z pożytecznym!
Sprawozdanie z konkursu podsumowującego Europejski Dzień Dziecka
- 1
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Dziecka oraz projektu Święto Szkoły, w naszej placówce odbył się szkolny konkurs sprawdzający poziom wiadomości zdobytych przez uczniów podczas realizacji działań projektowych. Konkurs stanowił formę podsumowania i utrwalenia wiedzy, jaką uczniowie zdobyli w trakcie udziału w prezentacjach, warsztatach oraz zajęciach tematycznych poświęconych różnym krajom europejskim i ich kulturze. Uczniowie wzięli udział w konkursie poprzez samodzielne rozwiązanie przygotowanej karty
pracy, która zawierała pytania i zadania sprawdzające znajomość faktów, symboli, tradycji i ciekawostek związanych z krajami omawianymi podczas projektu. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy I–III – pytania dostosowane były do poziomu edukacji wczesnoszkolnej, a uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością.
Klasy IV–VIII – starsi uczniowie mieli okazję zmierzyć się z bardziej szczegółowymi pytaniami wymagającymi szerszej wiedzy oraz logicznego myślenia.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a jego wyniki pokazały, że tematyka projektu była nie tylko ciekawa, ale również skutecznie przyswojona, dlatego potrzebne były dogrywki, aby wyłonić zwycięzców. Najwięcej punkty podczas I tury uzyskali:
Klasy I–III max. 14
kl. I-12 pkt: Karolina Janiak, Nikodem Remis, Lena Bławat, Blanka Kołoszyc
kl. II- 14 pkt: Joanna Hrycaj, Zofia Zawalska
kl. III- 13 pkt: Apolonia Walków, Nadia Frączek
Klasy IV–VIII max. 19
kl. IV- 18 pkt: Zofia Juzyszyn, Michał Dylewski, Misha Demianchuk
kl. V -17 pkt: Zuzanna Perekietka
kl. VI- 18 pkt: Michał Mazurkiewicz, Rustam Demianchuk, Jagoda Dylewska, Magdalena Szatan, Maria Michalak
kl. VII- 18 pkt: Wiktoria Gmyz, Lena Mazurkiewicz, Alicja Krzyżanowska, Julia Knop, Daniela Gil
kl. VIII – 18 pkt: Gabriel ForemnyW II turze uczniowie rozwiązywali dodatkową kartę pracy zawierającą inne zadania.
Ponownie okazało się, że wiedza uczniów jest bardzo duża i potrzebna jest jeszcze jedna dogrywka. Najwięcej punktów w II turze uzyskali:
Klasy I–III max. 4
kl. I-3 pkt: Karolina Janiak
kl. II- 4 pkt: Joanna Hrycaj, Zofia Zawalska
kl. III- 3 pkt: Apolonia Walków, Nadia Frączek
Klasy IV–VIII max. 14
kl. IV- 13 pkt: Zofia Juzyszyn, Misha Demianchuk
kl. VI- 14 pkt: Michał Mazurkiewicz, Jagoda Dylewska
kl. VII- 14 pkt: Wiktoria Gmyz, Julia KnopW III turze najwięcej punktów uzyskali:
Klasy I–III max. 8
kl. II- 8 pkt: Joanna Hrycaj
kl. III- 6 pkt: Nadia Frączek
Klasy IV–VIII max. 9
kl. IV- 6 pkt: Zofia Juzyszyn
kl. VI- 8 pkt: Jagoda Dylewska
kl. VII- 6 pkt: Wiktoria Gmyz, Julia Knop
Między uczennicami klasy VII potrzebna była jeszcze jedna runda, w której zwyciężyła
Wiktoria Gmyz uzyskując 8 punktów na 8 możliwych.Po burzliwych dogrywkach wyłoniono laureatów w każdej klasie:
Klasy I–III
kl. I-Karolina Janiak
kl. II- Joanna Hrycaj
kl. III- Nadia Frączek, Apolonia Walków,
Klasy IV–VIII
kl. IV- Zofia Juzyszyn
kl. V -Zuzanna Perekietka
kl. VI- Jagoda Dylewska
kl. VII- Wiktoria Gmyz
kl. VIII –Gabriel ForemnyOrganizacja konkursu była doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy w atrakcyjnej formie oraz wspólnego świętowania Europejskiego Dnia Dziecka w duchu integracji, współpracy i poznawania różnorodności kulturowej.
Dzień Rodziny.
- 9
Dnia 3 czerwca uczniowie klasy drugiej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udali się wraz z rodzicami oraz z rodzeństwem na rodzinną wycieczkę Szlakiem Pamięci Narodowej.
W wycieczce wzięli też udział dzieci, które od września będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego, był to wspaniały i wspólny czas zabaw i integracji.
Słodki upominek od Rady Rodziców.
Z okazji Dnia Dziecka, Rada Rodziców przygotowała miłą niespodziankę dla wszystkich uczniów. Każdy z nich otrzymał w prezencie słodki upominek – wafelki. Ten gest sprawił dzieciom wiele radości i wywołał uśmiechy na ich twarzach. Uczniowie z wdzięcznością przyjęli poczęstunek, a nauczyciele podkreślili, jak ważne jest wsparcie i zaangażowanie rodziców w życie szkoły.
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie