Od 19.09.2022 r. uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią włączyli się do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką". W ramach zaplanowanych działań, uczniowie wykonają co najmniej pięć zaplanowanych zadań. Pierwsze zrealizowane zadanie nosiło nazwę - "Nietypowy pędzel". Uczniowie wykonywali prace plastyczne przy użyciu wacików, włóczki i liści bawiąc się przy tym i tworząc niepowtarzalne prace, które można obejrzeć na szkolnej wystawie
Aktualności
"Zabawa sztuką".
„Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy ".
Drodzy uczniowie i rodzice!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W dniu 26.09.2022r. przynosimy do szkoły zużyty sprzęt elektroniczny.
Zbieramy: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe, itp.W załączniku znajduje się spis sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(3).pdf
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny szkoła otrzyma bon , który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.
Pomagamy i ratujemy życie.
- 6
We wtorek tj. 20.09.2022r. uczniowie naszej szkoły pod okiem członków ChGRP- Chojeńskiej Grupy Ratowniczo Poszukiwaczej wraz z strażaków z OSP Chojna przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Celem kursu było poznanie schematu postępowania w sytuacji znalezienia poszkodowanego, zdobycie umiejętności prowadzenia resuscytacji, postępowania w zakrztuszeniu i innych stanach nagłych, jak również powtórzenie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas udzielania pomocy.Prowadzącym serdecznie dziękujemy.
Dzień Kropki w klasie II.
Uczniowie klasy II pod okeim wychowawcy świętowali Dzień Kropki. Wykonali niezwykle ciekawe prace plastyczne za pomocą kolorowych kropek.
„29. Akcja Sprzątanie Świata - Wszystkie śmieci są nasze”
W dniu 16 września 2022 roku nasza szkoła po raz kolejny będzie uczestniczyła w ogólnoświatowej akcji sprzątania świata pt. „29 Akcja Sprzątanie Świata - Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie klas V-VI wraz z Panią Pauliną Bindas wspólnie sprzątali i porządkowali teren wokół własnej szkóły oraz teren zieleni. „Sprzątanie świata” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży i dorosłych oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Udział w akcji zbierania elektrośmieci jest kontynuacją sprzątania.
Zajęcia taneczne w szkole.
Nasza szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Tańca Szczepan ze Szczecina.Zajęcia taneczne skierowane są dla uczniów klas 0-IV i będą prowadzone w naszej szkole raz w tygodniu. Zapisów można dokonać online na www.ctszczepan.pl lub telefonicznie /SMS 500360217
Światowy Dzień Fair Play.
- 4
7 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP).To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Zadaniem uczniów klas IV-VIII było pokonanie krótkiego dystansu biegowego. Wierzymy, że sport, uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. #BiegFairPlayPKOI
Stypendium Burmistrza Chojny.
Absolwentka naszej szkoły- Wanesa Popławska otrzymała Stypendium Burmistrza Chojny za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022.
Laboratoria Przyszłości.
Nasza szkoła realizuje program Laboratoria Przyszłości. Program realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu otrzymalismy wsparcie , które umożliwoło doposażenie pracowni informatycznej i technicznej.
Rozkład jazdy autobusu od 1 września 2022 r. i regulamin dowozów.
Pożegnanie przedszkola
- 6
Wyniki egzaminu ósmoklasisty w 2022 roku.
Gratulujemy wyników z egzaminów naszym absolwentom. Jesteśmy z Was bardzo dumni !
Wyniki uczniów są następujące:
- j. polskiego- 69%, (śr. kraju- 60%, woj.- 55,46%, powiat- 54%, gmina- 54,3%)
- j. angielski 67%, (śr. kraju- 67%, woj.- 65,21%, powiat- 61%, gmina- 55,9%)
- matematyka 48,6% (śr. kraju- 57%, woj.- 53,22%, powiat- 50%, gmina- 49,6%)
Dzień Warzyw i Owoców.
https://www.youtube.com/watch?v=B7MXtDhXtp4
Po trzech latach przerwy wrócilismy do wspólnego świetowania w ostatnim dniu nauki w szkole. Jest to dzień poświęcony profilaktyce zdrowotnej dotyczącej właściwego odżywiania się i zbilansowanej diety. tego dnia uczniowie przygotowują wybrane potrawy z warzyw i owoców, a następnie odbywa się wspólne degustacja.
Z wizytą w Soplicowie.
- 4
Uczniowie klasy VIII wykazali się kreatywnością na zajęciach języka polskiego i ciekawym pomysłem na nieszblonowe podejście do lektury. Zaprosili wszytskich na "Wizytę w Soplicowie".
Wyjazd do Chojny.
Dnia 21.06.2022 r. uczniowie klasy III pojechali na wycieczkę do Chojny. Mieli okazję odwiedzić Centrum Informacji Turystycznej, gdzie po wprowadzeniu przez przewodnika odbyli pieszą wycieczkę po Chojnie szlakiem historii. Uczniowie zwiedzili zabytki Chojny, mieli możliwość zobaczenia murów obronnych, baszt, machin oblężniczych znajdujących się w Chojnie oraz wysłuchania informacji dotyczących oglądanych zabytków. Po dwugodzinnej wycieczce dzieci posiliły się pizzą i lodami, a następnie wspólny czas spędziły na placu zabaw. Do domu wróciły pełne wrażeń i pozytywnych emocji.
Bezpieczne wakacje 2022
W związku zbliżającymi się wakacjami naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji z Komisariatu Policji w Chojnie, mł. asp. Artur Bułgajewski. Przeprowadził spotkanie profilaktyczne z uczniami naszej szkoły na temat bezpiecznych wakacji. W trakcie spotkania poruszone zostały tematy bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach w czasie wakacji. Przypomniał jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe, a także jak zabezpieczyć mieszkanie przez kradzieżą w momencie wyjazdu na wypoczynek. Ponadto przypomniała uczniom o odpowiedzialności karnej nieletnich. Dziękujemy za przybycie i podzielenie się swoją wiedzą z naszymi uczniami.
"Świadomi zagrożeń"- konkurs profilaktyczny.
- 2
W Komisariacie Policji w Chojnie odbył się konkurs profilaktyczny "Świadomi zagrożeń", który przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu gmin Chojna, Trzcińsko Zdrój, Mieszkowice, Moryń, Cedynia.
Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowań w poszczególnych dziedzinach życia, z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny i zagrożenia z tym związane.
Na konkurs wpłynęły 202 prace, w tym: w kategorii pisemnej – 23 prace, w kategorii rysunkowej – 179 prac. W dniu 21 czerwca 2022r. podczas finału konkursu wręczono laureatom nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Jury konkursu przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie konkursu, następującym osobom:
Kategoria – Praca pisemna (opowiadanie, wiersz)
I grupa - uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych
II miejsce - Wiersz pt. „Bezpieczna droga” – autor Diana Rakowska kl. II Szkoła Podstawowa w Nawodnej
II grupa - uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych
Kategoria – praca rysunkowa
Wyróżnienie – Rebus „Bezpieczeństwo” - autor Alicja Krzyżanowska k. 4 SP Nawodna
II grupa - uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych
II miejsce - „Stop cyberprzemocy” autor Maja Nowaczyk kl. 7 Szkoła Podstawowa w Nawodnej
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie EkoMiasto.
- 2
15 czerwca 2022 r. czworo uczniów naszej szkoły - Aleksandra Kozak, Kacper Klimczak, Antonina Łętowska oraz Wanesa Popławska reprezentowało naszą szkołę podczas gali finałowej konkursu EkoMiasto, zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zespół pod kierunkiem
p. J. Witko zdobył wyróżnienie w kategorii klas 6 - 8.Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a najważniejszą jego ideą było pokazanie, że każdy może zrobić wiele dla najbliższego otoczenia w codziennym życiu, a tym samym dla całej planety. Możemy działać proekologicznie, ucząc się wzajemnie od siebie.
Od października 2021 roku do kwietnia 2022 roku uczniowie pod opieką nauczycieli rozwiązywali zadania przygotowane przez ekspertów Politechniki Śląskiej, zajmujących się ochroną środowiska i klimatu. Wykonywali m.in. plansze miast / gospodarstw ekologicznych, ozdoby, plakaty literackie, projektowali spoty reklamowe dotyczące rozwiązań proekologicznych. W zadaniach wykorzystywali wiedzę przekazaną przez ekspertów, nabytą podczas lekcji, a także łączyli zagadnienia z różnych dziedzin nauki, nawiązując również do kwestii związanych z odnawialnymi źródłami energii, ideą zero waste, recyklingiem, gospodarką obiegu zamkniętego, ekomobilnością.
Uczestnicy gali finałowej obejrzeli również pokaz popularnonaukowy „Zobaczyć – zapamiętać. Dotknąć – zrozumieć”, prowadzony przez dr. hab. inż. Jarosława Sikorskiego, prof. PŚ oraz dr. hab. inż. Kamila Barczaka, a także mieli okazję zobaczyć wystawę prac konkursowych.Uczniowie mieli okazję również wzbogacić swoją wiedzę historyczno - geograficzną związaną z regionem i Gliwicami, które są położone na Górnym Śląsku w odległości ponad 500 km od naszego miejsca zamieszkania. Zobaczyli radiostację gliwicką,z którą wiąże się historia początku II wojny światowej, zwiedzili stare miasto i zapoznali się z elementami kultury regionalnej.
Organizatorem konkursu EkoMiasto jest Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, a partnerami Centrum Ochrony Środowiska i Klimatu Politechniki Śląskiej, EURECA-PRO oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Rada Upowszechniania Nauki PAN. Patronat nad wydarzeniem objął także Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali PEC Gliwice, Centrum Handlowe FORUM oraz Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
"Od obrazka do powieści"
- 12
W II semestrze, na zajęciach rozwijających, uczniowie klasy V realizowali projekt " Od obrazka do powieści". Jego głównym celem było zapoznanie uczniów z historią książki i pisma od początków cywilizacji do współczesności. Młodzi badacze poznawali etapy rozwoju pisma i książki na przestrzeni wieków, różne materiały piśmiennicze, rodzaje pisma i formy książki od rękopiśmiennej do drukowanej. Następnie samodzielnie próbowali swoich sił w pisaniu.
Efektem końcowym jest wystawa w holu szkolnym, po której uczniowie oprowadzili młodsze koleżanki i młodszych kolegów.
Szkolne podchody.
https://www.youtube.com/watch?v=J3WpK7kutV
Uczniowie klas IV-VIII bardzo miło spędzili wtorek w szkole. Wzięli udział w szkolnych podchodach przygotowanych przez p. J. Witko i p. P. Bindas.
Wszyscy świetnie się bawili i czekają na następny etap.3
Archiwum Aktualności