• W Polsce

• Od 9 do 12 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej przybywali goście z Turcji Bułgarii, partnerzy programu Comenius – MAgical Music BOx ( Mambo).

Wizyta trwała trzy dni robocze. Pierwszego dnia odbyło sie oficjalne powitanie gości. Każdy z uczestników prezentował swoją szkołę i swój kraj – podstawowe informacje o historii, tradycjach, kulturze i obyczajach. Uczniowie z Polski, Turcji i Bułgarii pokazali tradycyjne tańce narodowe i zaśpiewali piosenki w językach ojczystych. Tego dnia zorganizowano również wspólną zabawę taneczną na której dzieci uczyły sie wzajemnie elementów tańców ludowych.

W czwartek odbyła się wycieczka do Szczecina. Jej uczestnicy poznali najważniejsze zabytki naszego regionu – zamek, kościoły, muzea.

Trzeci dzień był dniem roboczym poświęconym omówieniu stopnia realizacji zadań projektu. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w zajęciach plastyczno-technicznych w trakcie których różnymi metodami wykonywali pisanki. Uczniowie rozegrali również wspólny mecz w piłkę siatkową, a po południu zwiedzili Chojnę i jej zabytki. W trakcie pobytu w szkole podawano tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Dania przygotowywali rodzice uczniów.

Spotkanie zakończyło się oficjalną kolacją ze wszystkimi uczestnikami, rodzicami i uczniami podczas której wręczono certyfikaty uczestnictwa.

Wspólnie spędzony czas zaowocował nawiązaniem nowych kontaktów i przyjaźni. Podczas pożegnania nie zabrakło łez i objetnic ponownego przyjazdu do Polski.

We wrześniu przedstawiciele szkół z Turcji, Bułgarii i Polski spotkają się w Danii.