• Wizyta w Turcji

•

Od 7do 12 stycznia 2013r. nasi nauczyciele przybywali w Turcji na zaproszenie koordynatora projektu „ Mambo” - programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

Było to pierwsze spotkanie wszystkich partnerów biorących udział w projekcie, a są to szkoły z Turcji, Bułgarii, Danii i Polski.

Spotkanie trwało cztery dni robocze. Pierwszego dnia każdy z uczestników prezentował swoją szkołę i swój kraj – podstawowe informacje o historii, tradycjach, kulturze i obyczajach. Uczniowie z Turcji i Bułgarii pokazali tradycyjne tańce narodowe i zaśpiewali piosenki w językach ojczystych. Tego dnia odbyły się również wizyty oficjalne w Directorate of District National Education, District Governorship, Mayor of Kestel.

Drugi dzień był dniem roboczym poświęconym omówieniu organizacji współpracy w projekcie. Zostały przydzielone obowiązki i zadania do wykonania dla poszczególnych uczestników programu. Ustalono również terminy ich realizacji oraz wizyt w poszczególnych państwach.W trakcie spotkania próbowano potraw tradycyjnej tureckiej kuchni. Dania przygotowywali rodzice uczniów.

W czwartek i piątek odbyły się wycieczki podczas których poznano zabytki – meczety, muzea oraz kulturę turecką w zyciu codziennym. Szkoła położona jest w pobliżu Bursy, w bardzo atrakcyjnym miejscu. W ciagu 1,5 godziny można dojechać albo nad morze albo góry. W Ośrodku Sportów Zimowych można było pojeździć na nartach.

Spotkanie zakończyło się oficjalną kolacją ze wszystkimi uczestnikami i przedstawicielami władz.

W kwietniu do naszej szkoły przyjadą przedstawiciele szkół z Turcji i Bułgarii.