• II miejsce w Powiatowym Konkursie Mitologicznym

• Drużyna chłopcówz klasy V w składzie: Rafał Gmyz, Dawid Figórek i Gabriel Foremny reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Mitologicznym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Chojnie. Chłopcy zajęli II miejsce. Gratulacje.

• Wycieczka kl. II i IV.

• ​​​​https://youtu.be/Oq18jQrteQQ

​​​​​

W słoneczny majowy dzień uczniowie klasy II i IV wyruszyli na wycieczkę do Osady Średniowiecznej w Lubiechowie Dolnym. Trasa wycieczki prowadziła przez Chojnę gdzie dzieci miały

okazję z bliska zobaczyć najokazalszy w Polsce platan klonolistny „Olbrzym” oraz zabytki: mury

obronne, baszty, Kościół św. Trójcy, Kościół Mariacki oraz Ratusz. Pod murami miejskimi zapoznali się

z replikami machin oblężniczych. Jednak głównym celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy, było

ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz

tradycyjnych rzemiosł. Dzieci osadzie z zainteresowaniem oglądały drewnianą zagrodę, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Po zwiedzeniu przyszedł czas na zjedzenie w plenerze pieczonych kiełbasek i chwilę odpoczynku. W pracowni garncarskiej uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała praca garncarza kiedyś, a jak wygląda dziś. Poznali tradycyjny sprzęt (walce do urabiania gliny, popychane nogą koła garncarskie, piec do wypalania). Samodzielnie wykonali talerzyki z gliny. Nakarmili owieczki, mielili ziarno w żarnach, piekli podpłomyki, przeciągali linę, strzelali z łuku i na wyścigi wbijali gwoździe.

Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu

• "Flagi i stolice Europy”- konkurs z okazji Święta Szkoły.

• Z okazji Święta Unii Europejskiej oraz Święta Szkoły Podstawowej imienia „Wspólnej Europy” w Nawodnej (77. rocznicy istnienia i 27. rocznicy nadania imienia „Wspólnej Europy”) w szkole został zorganizowany konkurs „Flagi i stolice Europy”. Wzięło w nim udział 35 uczestników z trzech szkół w naszej gminy. Konkurs odbył się 9 maja 2022 r. i miał formę quizu, który został przeprowadzony przy użyciu technik komputerowych na platformie Kahoot! Najlepsi uczestnicy z każdego rocznika, to:

klasa 8 - Celestyna Szatan- SP Grzybno
            klasa 7 - Mikołaj Mazurkiewicz - SP Nawodna
            klasa 6 - Karol Kawnik - SP1 Chojna
            klasa 5 - Eliza Krawczyk - SP Grzybno
            klasa 4 - Ariel Sowiński SP1 Chojna

• Wycieczka klasy V.

• W dniu 29 kwietnia, klasa V wraz z wychowawcą Pauliną Bindas, udała się na wycieczkę do Szczecina, gdzie uczniowie rozwijali aktywność fizyczną w Parku Trampolin Fun Jump i odwiedzili kino Helios. Celem wycieczki była integracja klasy oraz wyrabianie nawyku aktywnego wypoczynku.

• Święto Konstytucji.

•  3 maja bchodzimy  Święto Konstytucji. O godzinie 12:00 w Kościele Mariackim w Chojnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

• Domki dla owadów.

• Przy kwietnej łące pojawiły się domki dla owadów zrobione przez uczniówkl. IV i V podczas zajęć technicznych. Owady zapylają kwiaty i pomagają nam zwalczać szkodniki, dlatego chcemy zachęcić je do zamieszkania u nas na stałe.