• Mambo -MAgical Music BOx

- oficjalna strona projektu

Nasza szkoła brałą udział w programie partnerskim Comenius- Mambo -MAgical Music BOx, który rozpoczął się 1 sierpnia 2012r, a zakończył 31 lipca 2014r.

Program nastawiony był na uatrakcyjnienie zajęć w szkole oraz integrację społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i nauczycieli. Środkiem do osiągnięcia tego celu była muzyka. Pozwoliła ona na rozwój talentów, osobowości, a także na samorealizację uczniów.

W projekcie wzięły udział cztery szkoły :

- Lødderup Friskole – Nykøbing Mors,DENMARK,

-Erdoğan Ilköğretim Okulu – Bursa, TURKEY,

-Cpedнo Oбщooбpaзobateлнo Училищe„ Bacил Лebckи”- Dolni Chiflik/Varna,BULGARIA

- Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej.

Uczniowie tych szkół poznajli kulturę państw partnerskich: piosenki, tańce i instrumenty muzyczne charakterystyczne dla danego kraju. Odwiedzili siebie nawzajem w ramach wymiany młodzieży.

Współpraca umożliwiła również kształcenie znajomości języka angielskiego i umiejętności posługiwania się nim na co dzień, ponieważ w tym języku uczniowie komunikowali się ze sobą.